Welcome to Our Website

Do wyboru, do koloru. Do pokoju, do łazienki

Wybór odpowiedniego kaloryfera nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Grzejnik powinien posiadać satysfakcjonujące elementy użytkowe. Ważne jest, aby był on funkcjonalny, a zarazem wytrzymały. Rozsądnie jest postawić na model znanego i cenionego producenta. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie on niezawodnie pracować przez długi czas. Nie bez znaczenia jest również design, który powinien pasować do otoczenia. Warto wiedzieć, że w sprzedaży znajdują się grzejniki dekoracyjne łazienkowe, które zaskakują niebanalnymi formami.

W którym roku wynaleziono grzejnik?

Elementy grzejne znane są już od starożytności. Rzymianie montowali pod posadzkami systemy ogrzewające powietrze, które poprzez kanały było transmitowane do wnętrza budynku. Można powiedzieć, że był to pierwowzór grzejników podłogowych, które obecnie cieszą się wielką popularnością. Za twórcę pierwszego kaloryfera uznawany jest Franz San Galli. W 1855 roku zamontowano pierwszą „gorącą skrzynkę” jego projektu. Wraz z upływem lat kaloryfery ewoluowały. Nie tylko spełniają swoją podstawową rolę, ale również pełnią funkcję dekoracyjną.

Z czego wykonywane są kaloryfery?

Pierwsze grzejniki wykonywano wyłącznie z żeliwa. W dużej mierzy wynikało to z faktu, że był to materiał łatwo dostępny, niedrogi, a także wytrzymały. Właśnie dlatego kaloryfery przez długi lata nie traciły swojej pierwotnej formy. Trzeba jednak podkreślić, że cechowały się one wysoką wagą. Nie były również zbyt atrakcyjne pod względem wizualnym. Bardzo często chowano je za różnego typu osłonami. Współcześnie elementy grzejne produkowane są głównie ze stali oraz aluminium.

Jak zmieniały się grzejniki pod względem kształtu?

Ponad 150 lat temu kaloryfery były ogromnymi skrzynkami – ich twórcy dążyli do tego, aby zapewnić możliwie największą powierzchnię oddającą ciepło. Z czasem pojawiły się modele żeberkowe, które przetrwały do dnia dzisiejszego. Można powiedzieć, że jest to uniwersalny, a zarazem ponadczasowy kształt. Coraz więcej osób stawia na modele dekoracyjne, które na pierwszy rzut oka nie przypominają klasycznego kaloryfera. W łazienkach chętnie montowane są grzejniki-drabinki, które fantastycznie sprawdzają się podczas suszenia ręczników lub prania.

Jakie rodzaje grzejników znajdują się w sprzedaży?

W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów grzejników, więc nie można jednoznacznie określić, który wariant sprawdzi się najlepiej. Pierwszym krokiem jest określenie, w jakim pomieszczeniu zostanie zamontowany kaloryfer. Sporą rolę odgrywa także budżet.
– Grzejniki pokojowe – montowane są w różnych częściach pomieszczenia – nie tylko w okolicy okien. Ich rozmiar powinien zostać dopasowany do metrażu pomieszczenia.
– Grzejniki łazienkowe – w zdecydowanej większości przypadków nie zajmują dużej ilości przestrzeni. Dominują tutaj modele w formie drabinek.
– Grzejniki kanałowe – to rozwiązanie praktyczne, a zarazem ekonomiczne, jednak jego wdrożenie należy zaplanować na etapie budowy/remontu.
– Grzejniki ozdobne – są na tyle efektowne, że bez przeszkód można je wyeksponować.

Planujesz zakupić grzejniki łazienkowe Warszawa? A może poszukujesz dekoracyjnego kaloryfera do salonu? Zapoznaj się z ofertą przedsiębiorstwa AG Grzejniki Design, które gwarantuje różnorodną ofertę, uczciwe ceny, a także liczne promocje.