Welcome to Our Website

Gdzie kupić i jak zamontować ramki do tablic rejestracyjnych?

tablica rejestracyjna

Ramki do tablic rejestracyjnych to elementy, które wpływają nie tylko na wygląd auta, ale przede wszystkim na stabilność mocowania numerów rejestracyjnych do pojazdu. Żeby uchronić się przed zagubieniem tablic i wieloma problemami związanymi z takim zdarzeniem, warto stawiać na wysokiej jakości ramki, a także pamiętać o odpowiednim mocowaniu tych elementów. Gdzie kupić i jak zamontować ramki do tablic rejestracyjnych? Podpowiadamy.

Gdzie kupić ramki do tablic rejestracyjnych?

Ramki do tablic rejestracyjnych obecnie dostępne są w wielu różnych miejscach. Można je nabyć w sklepach motoryzacyjnych, na stacjach benzynowych, w marketach budowlanych, a nawet supermarketach. Nie zawsze jednak tanie modele gwarantują stabilny montaż numerów rejestracyjnych. Z tego powodu, warto wcześniej sprawdzić, z jakiego materiału wykonane są ramki. Produkty takie można nabyć nie tylko stacjonarnie, ale również online. Dbając o swój samochód, warto więc postawić na wysokiej jakości ramki do tablic rejestracyjnych. Sklep, który oferuje takie produkty, powinien dysponować modelami, które świetnie sprawdzą się w przypadku różnych modeli samochodów.

Czym kierować się wybierając ramki do tablic rejestracyjnych?

Wybierając ramki do tablic rejestracyjnych, warto zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału są wykonane. Najlepiej sięgnąć po produkty wysokiej jakości, które są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, zarysowania czy wgniecenia. Niektóre modele dodatkowo pokryte są specjalnym lakierem zabezpieczającym nadruk przed płowieniem, dzięki czemu ramki doskonale prezentują się przez wiele lat. 

Możemy zwrócić uwagę również na kolor takiego produktu. Obecnie w sklepach dostaniemy nie tylko czarne, pasujące do każdego pojazdu modele, ale również wersje w innych wariantach kolorystycznych. Ważny jest także rozmiar ramki, który musi być dopasowany do wielkości tablic rejestracyjnych.

Jak zamontować ramki do tablic rejestracyjnych?

Żeby zamontować ramkę, należy najpierw odczepić listwę zatrzaskową, a następnie przykręcić ją we wgłębieniu, które w danym modelu samochodu jest zarezerwowane na numery rejestracyjne. W tym celu możemy użyć śruby i śrubokręta lub wkrętarki. Po odpowiednim zamocowaniu listwy należy umieścić tablicę rejestracyjną we wnętrzu ramki i wszystko zabezpieczyć listwą zatrzaskową poprzez wpięcie jej w dolną część tego elementu tak, aby numery rejestracyjne nie wypadły. Pamiętajmy, że niewłaściwe mocowanie ramki może skutkować tym, że nasze numery rejestracyjne padną łupem złodziei. Dlatego należy szczególną uwagę zwrócić na to, czy listwa jest równo przypięta na całej długości tablicy, aby była zabezpieczona przed wysunięciem. Wybór wysokiej jakości ramki pozwoli uniknąć problemów przy montażu. Dodatkowo taki model będzie służył nam latami i doskonale się prezentował, zdobiąc pojazd.

Dodaj komentarz