Welcome to Our Website

Jak wybrać serwis samochodowy?

W zależności od marki i potrzeb samochodu każdy dumny właściciel poszukuje odpowiedniego serwisu samochodowego. Większość aut potrzebuje warsztatu, który wykona powierzone zadanie szybko i skutecznie. Jak więc wybrać odpowiedni serwis motoryzacyjny? Czym się kierować?

Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj kierowanie się marketingiem szeptanym. Najczęściej to właśnie te warsztaty i ci mechanicy, którzy są polecani przez rodzinę lub przez znajomych najlepiej sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych. Ale co zrobić, gdy nie ma możliwości skorzystania z opinii krewnych i przyjaciół?

Pierwszym warunkiem jest umiejętność prowadzenia rozmowy z klientem. Specjalista powinien być zainteresowany przeszłością, eksploatacją, a także stylem i specyfiką jazdy kierowcy. Dodatkowe pytania pomogą w zidentyfikowaniu problemu czy rozwiązaniu podobnych awarii w przyszłości.

Drugą istotną kwestią jest… protokół. Zgodnie z dokonaniem wszelkich formalności osoba odbierająca samochód do naprawy powinna przygotować specjalny dokument, w którym wykaże aktualny stan aut. Dzięki temu nie tylko klient, ale i warsztat jest zabezpieczony przed próbą naciągnięcia na dodatkowe koszty. Ponadto na protokole może być umieszczona lista planowanych działań.

Szanujące się serwisy samochodowe zabezpieczają również wnętrze samochodu przed ewentualnym zabrudzeniem czy uszkodzeniem. Prostym rozwiązaniem są tutaj foliowe pokrowce. Dzięki temu właściciel uniknie niemiłego zaskoczenia tuż po odebraniu auta z warsztatu.

Ponadto mechanik powinien dokładnie poinformować klienta o tym co zostanie wymienione i ewentualnych nowo odkrytych usterkach. Przy zdawaniu auta może jeszcze raz podkreślić jakie części są nowe i dlaczego. To buduje duże zaufanie między klientem a marką.

To kilka porad, które jednak mają ogromne znacznie przy pierwszym kontakcie z warsztatem. Często od nich zależy, czy klient zdecyduje się skorzystać z usług danej marki. Więcej informacji na temat specjalistycznych serwisów samochodowych można znaleźć na http://www.bmw-service-fialkowski.pl/.

Dodaj komentarz