Welcome to Our Website

Montaż LPG w aucie Lublin – dlaczego warto?

Samochód to nie tylko wygodny środek transportu, ale i pewnego rodzaju inwestycja. Czasami jednak koszty jego eksploatacji i napraw potrafią przytłoczyć. Szukamy więc oszczędności, dzięki którym korzystanie z auta będzie wygodne, bezawaryjne i mniej kosztowne. W tym artykule podpowiemy, jak zamontowanie instalacji LPG, na przykład w Lublinie, wpłynie na komfort użytkowania pojazdu oraz dlaczego naprawdę warto rozważyć taki krok. Doradzimy również, w jakim warsztacie warto wykonać instalację gazową, by była ona bezpieczna i posiadała kilka lat gwarancji.

LPG w samochodzie – kiedy warto?

Podróż samochodem to na pewno jedna z najwygodniejszych opcji przemieszczania się. Nie tylko do pracy, ale i na wakacje czy zakupy. Coraz więcej osób może pozwolić sobie na kupno auta, więc to dodatkowy atut tego środka transportu. Czasami jednak odnosi się wrażenie, że pojazd pali więcej niż powinien lub że ceny benzyny drastycznie skaczą w górę. To nie tylko nadszarpuje domowy budżet, lecz również nerwy.

W zależności od tego, jakiej pojemności silnik ma nasz pojazd, ceny uiszczane ze benzynę mogą być naprawdę przytłaczające. Czasami nawet auta o silnikach 1.1 zużywają bardzo dużo paliwa, co jest szczególnie zauważalne przy pokonywaniu tras miejskich. W czasie korków lub oczekiwania na zielone światło co kilka przecznic, pojazd pochłania więcej benzyny niż na trasie, gdzie pokonujemy większe odległości praktycznie bez zatrzymywania się.

Jedynym wyjściem, które zaoszczędzi nam sporo gotówki, jest instalacja butli LPG w samochodzie. Możemy również sprzedać auto i zakupić pojazd, który jest już wyposażony w takie ekonomiczne rozwiązanie. Jednak nie zawsze to się opłaca. Co zyskasz, montując gaz w aucie? Gdzie najlepiej wykonać instalację LPG w Lublinie? Odpowiedzi na te pytania poznasz poniżej.

Instalacja LPG w Lublinie – zalety

W Lublinie znajdziemy najlepsze przedsiębiorstwo zajmujące się instalacją gazową w samochodach. Oddając pojazd w ich ręce, zyskuje się pewność, że montaż LPG zostanie przeprowadzony w sposób prawidłowy. Co ważne, otrzymujemy również 8 lat gwarancji, a przez ten czas z pewnością docenimy zalety posiadania samochodu na gaz. Dlaczego? To ogromne oszczędności, szczególnie, gdy przeliczymy je w skali roku. Poniżej wypisujemy kilka najważniejszych zalet, jakie płyną z montażu LPG w pojeździe.

  1. Oszczędzasz ogromne pieniądze. Średnia cena 1m³ gazu waha się w granicach 1,96 zł-2,32 zł. Cena benzyny to z kolei od 4,83 zł do 5,25 zł. Już na typ etapie widzimy ogromne różnice. To szczególnie istotne dla osób, które pokonują samochodem odległe trasy, każdego dnia dojeżdżają do pracy lub po prostu często korzystają z auta.

  2. Nic nie tracisz. Mimo że samochód poruszający się na benzynie wydaje się mieć więcej mocy i w teorii szybciej się nagrzewa, to montując LPG nadal tego nie tracisz. W każdej chwili możesz przełączyć auto z powrotem na Pb i odwrotnie.

  3. Silnik nie zużywa się szybciej. Nowoczesne rozwiązania wprowadzane do systemów LPG gwarantują, że silnik nie będzie się zużywał przez brak benzynowego smarowania. Specjalne instalacje i sterowniki sprawiają, że paliwo miesza się i dzięki temu silnik jest bezpieczny. Jednocześnie kierowca nie odczuwa żadnych zmian podczas prowadzenia auta.

Instalacja gazowa w Lublinie – gdzie wykonać?

Wiele osób obawia się montażu LPG w samochodzie ze względu na bezpieczeństwo. Jeśli oddamy auto w ręce fachowców, możemy rozwiać wszystkie swoje wątpliwości. Na przykład firma TED-GAZ, której specjalnością jest instalacja gazowa w Lublinie, oferuje najwyższej klasy montaż butli gazowych w pojazdach. To szczególnie warte polecenia przedsiębiorstwo, gdy zależy Ci na czasie.

TED-GAZ gwarantuje szybką instalację. Wieczorem przywozimy samochód, a już rano możemy go odebrać z zamontowaną butlą LPG. Dzięki temu oszczędzamy czas i szybko cieszymy się oszczędnym pojazdem. Firma daje 8 lat gwarancji, co w przypadku instalacji gazowych jest naprawdę długim okresem ochrony. Pamiętajmy też, by nie zrażać się ceną. Montaż zwróci nam się już w ciągu pierwszych 12 miesiąców użytkowania samochodu i tankowania w większości taniego LPG zamiast kosztownej benzyny.

Na tej stronie internetowej znajdziesz szczegółową ofertę instalacji gazu w Lublinie przez TED-GAZ: http://www.tedgaz-lublin.pl/.