Welcome to Our Website

Poznaj bliżej innowacje i technologie Alfa Romeo

Czy wiesz, czemu samochody Alfa Romeo zawdzięczają swoją niezawodność i dynamikę? To przede wszystkim innowacyjna technologia, która wprowadza duszę do każdego z nich. W tych doskonale zaprojektowanych, solidnych sylwetkach kryją się prawdziwe drapieżniki, które tylko czekają, by wypuścić je z klatek i pozwolić im zawładnąć kilometrami dróg i autostrad.

Doświadczaj bez ograniczeń

Co stanowi główny element każdego samochodu Alfa Romeo? To przede wszystkim emocje. Właśnie na nich zasadza się cała idea skupiona wokół tworzenia niepowtarzalnych, bezkompromisowych aut. Włoska marka od lat sięga po innowacyjne rozwiązania, które mają jeden cel – wzbudzać emocje. Każdy kierowca, który zaczyna swoją przygodę z Alfą Romeo, musi liczyć się z tym, że są to pojazdy sięgające po nowoczesne, bezpardonowe technologie. Nie tylko ułatwiają codziennie poruszanie się po drogach. Służą czemuś więcej, a mianowicie poszukiwaniu głębi w tym, co z pozoru zwykłe i znane. Jazda samochodem może być po prostu pokonywaniem kilometrów bądź docieraniem do celu. Ale może też stać się przygodą, doświadczeniem i nieopisywanym wręcz wrażeniem jedności maszyny i człowieka.

Tylko tyle i aż tyle

Jednym z najciekawszych rozwiązań stosowanych w konstrukcji Alfy Romeo jest Giorgio. Inżynierowie stworzyli innowację w postaci platformy, posiadającej napęd na tylną oś. Co w niej niezwykłego? Zapewnia równomierny rozkład mas między przodem i tyłem samochodu. Wyprodukowana została ze specjalnego stopu ultralekkich materiałów, przy czym pozostaje sztywna i odporna na uszkodzenia. Dzięki temu znajduje swoje zastosowanie w wielu pojazdach marki, zapewniając pewną, dynamiczną i bezpieczną jazdę.

To jednak nie wszystko. Oprócz ultralekkiej platformy Giorgio Alfa Romeo ulepsza także technologię silnika. A marka ma się na czym wzorować – już od początku swojego istnienia osiągała sukcesy na torach wyścigowych, udoskonalając swoje rozwiązania. Dlatego dziś może pochwalić się innowacyjnym silnikiem 2.9 V6 90° bi-turbo o mocy 510 KM wykonanym z aluminium. Jednostka ta wyróżnia się jednak z innego względu. Wewnątrz znajduje się wyjątkowy, elektroniczny system odłączania cylindrów. Sprawia to, że nawet przy tak imponującej sile silnika pozostaje on wyjątkowo oszczędny. W swojej klasie pozostaje więc nieprzejednany.

Dodaj komentarz