Welcome to Our Website

Sony serwuje nawigację wraz z Bluetooth i oprogramowaniem TomTom

sonyNowy samochodowy zestaw AV XAV-602BT Sony to wszechstronne urządzenie, które umożliwia bezpieczne słuchanie muzyki, posługiwanie się nawigacją i korzystanie z aplikacji na smartfony.Produkt będzie dostępny w Europie od stycznia 2014 roku.

Można będzie nabyć go oddzielnie lub jako pakiet (XNV-KIT602) z nowym modułem GPS firmy Sony XA-NV300T z mapami nawigacyjnymi firmy TomTom.

Następca popularnego XAV-601BT pozwoli pozostać w stałym kontakcie podczas prowadzenia pojazdu. Zestaw jest przeznaczony do instalacji w otworze montażowym DIN podwójnej wielkości. Współpraca z telefonami z technologią MirrorLink™* zapewnia kierowcy dostęp do wszystkich multimediów cyfrowych.

Po pobraniu najnowszej aplikacji App Remote (przeznaczonej na urządzenia z systemem Android i iOS) zestaw integruje się ze smartfonem, pozwalając na połączenie jazdy z rozrywką. Kolorowy ekran dotykowy o wielkości 15,5 cm (6,1″) umożliwia wyświetlenie kopii ekranu smartfonu oraz wybieranie niektórych funkcji telefonu. (Uwaga: dostępne funkcje zależą od modelu smartfona i systemu operacyjnego).

Po podłączeniu współpracującego smartfona z systemem Android przez łącze Bluetooth użytkownik może używać jego ekranu dotykowego do regulacji balansu lewo-prawo i przód-tył, wybierania miejsca słuchania, zmieniania ustawień korektora i korygowania innych ustawień dźwięku — wszystko przy użyciu prostych, intuicyjnych gestów.

naprawa ciężarówek Częstochowa

Bezpieczną obsługę zestawu podczas jazdy ułatwiają polecenia głosowe: aby ich użyć, wystarczy nacisnąć klawisz VOICE i wypowiedzieć odpowiednie polecenie. Niezawodne rozpoznawanie mowy gwarantuje mikrofon montowany na osłonie przeciwsłonecznej, działający efektywnie nawet przy dość dużym poziomie hałasu, na przykład podczas szybkiej jazdy autostradą.

Włączenie nawigacji w telefonie i wybranie celu podróży nie wymaga odrywania rąk od kierownicy. Aby odpowiedzieć na wiadomość tekstową, wystarczy wypowiedzieć treść komunikatu. Urządzenie rozpozna nawet takie hasło, jak „Beethoven” — i rozpocznie odtwarzanie odpowiednich utworów muzycznych.

Kierowanie samochodem nie oznacza braku łączności ze światem: zestaw może bowiem samoczynnie odczytywać nadchodzące wiadomości, tweety i przypomnienia z kalendarza.

Zestaw XAV-602BT współpracuje także z telefonami iPhone i iPodami. Ich użytkownicy mogą między innymi zmieniać ustawienia dźwięku oraz wyświetlać listę kompatybilnych aplikacji.

Drogę do celu ułatwi dostępny oddzielnie lub w pakiecie moduł GPS XA-NV300T z nawigacją TomTom i funkcją poleceń głosowych. Planowanie podróży stanie się jeszcze łatwiejsze dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika i doskonałym mapom zawierającym IQ Routes i analizującym plan podróży w czasie rzeczywistym.

Wystarczy uruchomić aplikację na urządzeniu, a następnie cieszyć się wspaniałej jakości informacjami głosowymi. Do korzystania nie jest potrzebne połączenie sieciowe, ponieważ aplikacja działa w pełni offline, umożliwiając oszczędzanie na kosztach transmisji danych w roamingu. Jednocześnie gwarantuje stały dostęp do światowej klasy nawigacji TomTom.

Więcej rozrywki w podróży

Najbardziej zaawansowany samochodowy zestaw audiowizualny firmy Sony ma do zaoferowania o wiele więcej niż znakomitą jakość dźwięku i obrazu. Łatwą obsługę filmów DVD, list odtwarzania i okładek albumów gwarantuje duży wyświetlacz dotykowy.

Nieskazitelny obraz idzie w parze z niezrównanym dźwiękiem. Dla pragnących czuć się jak na koncercie na żywo zestaw odtworzy 4.1-kanałowy dźwięk przestrzenny uzupełniony wirtualnym kanałem centralnym. Co więcej, jedyna w swoim rodzaju technologia Sony Advanced Sound Engine pozwala na dopasowanie szeregu parametrów dźwięku do własnych upodobań i posiadanej kolekcji nagrań. Z kolei Dynamic Reality Amplifier o potężnej mocy wyjściowej 4 x 52W pozwoli wzbogacić rozrywkę o głośny i czysty dźwięk. Unikatowym rozwiązaniem Sony jest również optymalizacja odbioru radia przez tuner Digital Clarity, poprawiający separację kanałów stereo i jakość brzmienia podczas jazdy w strefach pogorszonego odbioru sygnału UKF.

Łatwość i wygoda wyszukiwania muzyki czy sterowania podłączonymi urządzeniami są zasługą szybkiego, wydajnego systemu obsługi z efektami 3D, którego użycie opiera się na wskazywaniu wariantów na ekranie dotykowym. Użytkownik może ponadto wybrać żądaną tapetę albo ożywić słuchaną muzykę za pomocą sześciu atrakcyjnych wizualizacji.

Dla większego spokoju ducha przyszłych właścicieli, zestaw jest wyposażony w zdejmowany panel przedni, pozwalający błyskawicznie i skutecznie zmniejszyć ryzyko kradzieży urządzenia.

Specyfikacja techniczna:

XAV-602BT
Moc wyjściowa 4 x 52W
Wyjście na wzmacniacz 4.1ch
Wyjście na wzmacniacz o podwyższonym poziomie napięcia Tak (5V)
Wyjście na subwoofer Tak (5V)
Zone x Zone Tak
Wejście Aux Tak (tylne A/V x2)
Wyjście tylnej kamery Tak
USB Tak (przód i tył)
Sterowanie za pomocą smartfonu Tak (MirrorLink)
Nawigacja XA-NV300T (zgodność z TomTom®)
Bluetooth® Tak
Możliwość aktualizacji wewnętrznego oprogramowania Tak (przez USB, internet)
Wyjście wideo Tak (tył x1)
CSO Tak
Wyrównywanie parametrów czasowych Tak
Rear Bass Enhancer Tak
EQ7 (7-pasmowy korektor) Tak
Balans Tak / tak
Filtr górnoprzepustowy / dolnoprzepustowy Tak / tak
Wybór miejsca słuchania Tak
ATT Tak
Funkcja Zappin Tak (dostępna przy korzystaniu z urządzeń USB w tym iPhone)
Kanał SensMe Tak (dostępna przy korzystaniu z urządzeń USB)
Wyświetlanie okładki albumu Tak
Obsługa tagów Tak

Dodaj komentarz