Welcome to Our Website

Wizyta w serwisie – o czym przypomnieć mechanikowi?

Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z przeglądem rejestracyjnym samochodu, czy ze zwykłą kontrolą stanu technicznego, są kwestie, o których często mechanicy zapominają. Czasem zdarza się po prostu, że mechanik uznaje, że sprawdzenie danego elementu, czy podzespołu, nie jest konieczne. Dlatego jeśli wiemy, że jakiś element powinien był zostać sprawdzony, warto poprosić o to mechanika. O jakich elementach mowa?

Płyn hamulcowy

Czasami bywa tak, że jeśli nie widać usterki gołym okiem, to po prostu się jej nie sprawdza. Dlatego też jeśli nie widać żadnego wycieku, mechanicy pomijają kontrolę zawartości wody w płynie hamulcowym. Ale warto taką kontrolę przeprowadzić raz do roku, tym bardziej, że nie jest ono skomplikowane. Zwykle płyn wymienia się co 3-4 lata. Jeśli o to nie zadbamy, auto może mieć problemy z hamowaniem.

Filtr benzyny

Wymiana filtra paliwa w dieslach to norma. Jednak jeśli chodzi o silniki benzynowe, to rzadką są sprawdzane pod tym kątem. Teoretycznie auto może jeździć bez wymiany filtra benzyny nawet kilkanaście lat. Pamiętajmy jednak, że i ten filtr może się zabrudzić, dlatego warto sprawdzić go przynajmniej raz na 5 lat. W przeciwnym razie może dojść nawet do przegrzania silnika.

Amortyzatory

O ile możemy zorientować się w czasie jazdy, że z amortyzatorami jest coś nie tak, to nie zawsze mechanik może to wykryć w warsztacie. Kontrola amortyzatorów nie wchodzi w skład obowiązkowych czynności przeglądu okresowego, ale warto dopłacić, by również to było sprawdzone. Konsekwencją zużycia amortyzatorów może być zużycie opon oraz elementów zawieszenia. Dodatkowo droga hamowania jest dłuższa, a na zakrętach łatwiej wpaść w poślizg. Amortyzatory warto więc skontrolować po przejechaniu 100 tys. km.

Hamulce bębnowe

Mechanik jest w stanie wykryć zużycie hamulców tarczowych, ale jeśli chodzi o hamulce bębnowe, to nie widać tego gołym okiem. Mechanicy rzadko kontrolują ten element, jeśli nie ma wycieku płynów. Warto go sprawdzać co 50 tys. przejechanych kilometrów.

Jeśli szukacie sprawdzonego serwisu BMW z profesjonalną obsługą, zajrzyjcie na stronę: http://www.bmw-service-fialkowski.pl/.

Dodaj komentarz