Welcome to Our Website

Wynajem samochodu na miesiące w praktyce

Coraz więcej wypożyczalni samochodów działających na polskim rynku oferuje swoim klientom usługę wynajmu samochodu na miesiące. Stanowi to często bardziej opłacalne rozwiązanie od leasingu (w odróżnieniu od niego, wkład własny nie jest wymagany), a przy tym umowa, którą się wiążemy jest zdecydowanie bardziej elastyczna. Jak to wygląda w praktyce?

Możliwości wynajmu abonamentowego

Najważniejszymi cechami wynajmu średnioterminowego są jego łatwa dostępność i  elastyczność. Nie dość, że uzyskujemy nowy, w pełni sprawny i  gotowy do użytkowania samochód, to również umowa, którą podpisujemy jest dopasowana do naszych potrzeb. Wypożyczenie w ramach subskrypcji pozwala nam na korzystanie z samochodu w okresie od 1 do nawet 12 miesięcy. Na ten czas otrzymujemy nie tylko wszystkie potrzebne ubezpieczenia – AC, OC i NNW – ale także dostęp do serwisu obejmującego pełen zakres napraw i  do niezbędnych przeglądów technicznych. Podobnie będzie z innymi opłatami eksploatacyjnymi, gdyż nie musimy się wówczas przejmować kosztem wymiany opon czy oleju. Dodatkowo można też znaleźć wypożyczalnię, którą cechuje dodatkowa dbałość o klienta. Na przykład firma Flex To Go nie tylko pozwala na  rezygnację z umowy bez ponoszenia kosztów już po pierwszym miesiącu korzystania z auta, ale także oferuje możliwość rozszerzenia wyposażenia dla konkretnych modeli czy zwiększenie miesięcznego limitu kilometrów. Wynajem abonamentowy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Płacimy stałą kwotę za miesiąc i nie musimy się martwić o nic więcej. Przy ograniczonej obecnie dostępności nowych samochodów, wynajem może być bardzo atrakcyjną propozycją.

Wypożyczalnie samochodów dostępne w Polsce

Kiedy szukamy informacji we współczesnym świecie, to najczęściej korzystamy z Internetu. Problem jednak jest taki, że choć jest to bardzo bogate źródło, tak potrafi też ono przytłoczyć. Jeżeli wygooglujemy wypożyczalnie samochodów, to najpewniej wyskoczy nam mnóstwo ofert – na co więc zwracać uwagę? Aby  dokonać selekcji, warto patrzeć pod kątem dostępności, przejrzystości oferty i  zakresu oferowanych usług. Dobrze, żeby wypożyczalnia miała swoje oddziały w dużych polskich miastach, gdyż ułatwi to chociażby podstawienie wypożyczonego nam samochodu w dogodne dla nas miejsce i samo podpisywanie umowy. Ważne również, żeby przedsiębiorstwo miało nie tylko stronę internetową, ale też, żeby zawierała ona przynajmniej przekrój dostępnej oferty: to jakie marki i jakie konkretnie modele w swojej flocie posiada wypożyczalnia. Dostępne samochody powinny być możliwie zróżnicowane i  wszechstronne, tak, aby każdy klient mógł znaleźć coś dla mnie w określonym segmencie i cenie. Korzystną rzeczą będzie także możliwość wstępnej rezerwacji wybranego samochodu.

Formalności związane z wypożyczeniem

Jeżeli interesuje nas przede wszystkim wynajem abonamentowy, to najwygodniej będzie skorzystać z usług wspomnianej wcześniej firmy Flex to Go.

Spełnia one wszystkie wymienione w poprzednim akapicie kryteria, a jej strona internetowa jest bardzo przejrzysta i intuicyjna. Po wejściu na witrynę www.flexmidrent.pl możemy wypełnić formularz, który pozwoli nam na wstępną rezerwację pojazdu. Podpisywanie umowy również jest procesem pozbawionym większych formalności.