Welcome to Our Website

Blaszany garaż

Szczęśliwi posiadacze domów jednorodzinnych czy dużych ogrodów, mogą sobie pozwolić na postawienie dużego, komfortowego garażu. A co z tymi, którzy tej możliwości nie mają? Czy muszą trzymać swoje pojazdy na dworze, ponieważ nie ma zbyt dużo miejsca ani możliwości wybudowania garażu? Otóż nie! W ostatnich latach bardzo popularne są blaszane garaże i zyskują coraz więcej zwolenników.

Budowa garażu z blachy

Plusem konstrukcji tego typu jest to, że jeżeli zdecydujemy się na blaszany garaż o powierzchni mniejszej niż 35m2, to nie będzie wymagane żadne pozwolenie na budowę. Jedyna formalność jaka nas czeka, to zgłoszenie zamiaru budowy w starostwie powiatowym lub urzędzie miasta. Musimy to zrobić na 21 dni przed planowanym rozpoczęciem stawiania konstrukcji. To tyle, jeśli chodzi o stronę prawną, co z montażem? Blaszany garaż jest bardzo łatwy do postawienia, a jego montaż nie zajmuje dużo czasu. Całość składa się z metalowych słupków, a dach z kątowników stalowych, a na ściany używa się blachy trapezowej. Garaż może mieć okna oraz drzwi. Jako pokrycie dachu świetnie sprawdzi się blachodachówka https://glinmet.pl/ . Budowla tego typu nie zajmuje dużo miejsca, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy nie mają miejsca, by postawić murowany garaż. Kolejnym plusem tzw. blaszaka jest to, że w razie konieczności bardzo prosto go rozebrać i przenieść w inne miejsce.

Jakie pokrycie dachowe będzie najlepsze?

Konstrukcja blaszanego dachu jest lekka, więc pokrycie dachowe nie może być ciężkie, najlepiej wybrać blaszane. Możemy wybrać blachę trapezową, której używa się też na ściany konstrukcji, ale również blachodachówka modułowa będzie wyglądać ciekawie i bardziej estetycznie niż blacha. Co jest bardzo ważne w przypadku kiedy garaż stoi np. blisko domu i chcemy, aby pasował wizualnie do budynku. Montaż pokrycia tego typu jest bardzo szybki i łatwy, a blacha jest nie tylko lekkim materiałem, ale też wytrzymałym. Dodatkowym plusem blachodachówek jest to, że odstępne są one w wielu różnych kształtach i kolorach.

Dodaj komentarz