Welcome to Our Website

Cechy dobrego kredytu na samochód / kredyty samochodowe

Kredyt samochodowy to coraz częściej zaciągane zobowiązanie. Korzystają z tej opcji osoby prywatne oraz firmy. Poznaj cechy najlepszego zobowiązania kredytowego tego rodzaju i ciesz się nowym autem już teraz. Przedstawiamy korzyści, na jakie możesz liczyć, wybierając najlepszy kredyt na samochód.

 

Oprocentowanie

Każdy kredytobiorca przed podjęciem decyzji o wyborze najbardziej korzystnego zobowiązania pod uwagę bierze wysokość oprocentowania. Rzeczywiście jest to istotna kwestia i obecnie oferowane kredyty samochodowe nie powinny charakteryzować się oprocentowaniem wyższym niż 5%. Te banki, które oferują wyższe oprocentowanie, w rankingach najlepszych kredytów samochodowych nie plasują się na wysokich pozycjach.

Okazuje się jednak, że nie tylko oprocentowanie jest ważne. Kluczowym czynnikiem powinien być w każdym przypadku czynnik RRSO. To całkowity koszt kredytu, który zawiera nie tylko oprocentowanie, ale też inne koszty. Do RRSO wlicza się między innymi prowizja, jaką bank pobiera za uruchomienie kredytu czy ubezpieczenie, które również jest niezbędne. Kredyty samochodowe nie powinny wykazywać RRSO przekraczającego 12%.

Asortyment kredytowanych pojazdów

Ciekawostką jest to, że kredyty samochodowe można zaciągać nie tylko na samochód osobowy. Rzeczywiście jest to najczęściej podawany cel, ale kredytobiorca ma szansę zaciągnąć takie zobowiązanie również na inne potrzeby. Do takich zaliczyć można samochód ciężarowy, ciągnik, traktor, motocykl, skuter, quad czy jacht.

Kredyty samochodowe można zaciągać na wszystkie pojazdy mechaniczne, które w Polsce podlegają obowiązkowej rejestracji.

Korzyści dla kredytobiorcy

Kredyt na samochód jest kredytem celowym, który udzielany jest na preferencyjnych warunkach. Przede wszystkim jest z reguły tańszy niż kredyt na dowolny cel. Co więcej, takie zobowiązanie jest niezwykle elastyczne – kredytobiorca może ustalić dowolny okres trwania umowy kredytowej, która obowiązywać może do maksymalnie 10 lat.

Kredyty samochodowe zaciągać można też na dowolną kwotę, do maksymalnie 500 000 złotych. Takie środki nierzadko pozwalają na nabycie pojazdu nie tylko używanego, ale również nowego.

Dodatkowe bonusy

Zaciągając kredyt na samochód, kredytobiorca może też liczyć na dodatkowe korzyści. Banki dają możliwość przedłużenia gwarancji na pojazd, oferują ubezpieczenie w atrakcyjnych pakietach. Ponadto, kredytobiorca otrzymuje całą pulę rabatów do wykorzystania na określonych stacjach paliw czy w sklepach z asortymentem motoryzacyjnym. Zyskuje też gwarancję serwisowania pojazdu w autoryzowanym punkcie.

Warto również wspomnieć o największej zalecie, którą charakteryzują się kredyty samochodowe. W przeciwieństwie do leasingu to właśnie kredyt na samochód sprawia, że kredytobiorca od razu staje się właścicielem pojazdu i może nim w pełni swobodnie dysponować. W razie problemów finansowych może go nawet sprzedać, dzięki czemu zyska środki na spłatę zaciągniętego zobowiązania.

 

Dodaj komentarz