Welcome to Our Website

Czy wypożyczenie samochodu jest bezpieczne?

Potrzebujesz samochodu, ale nie wiesz, czy wypożyczenie go jest bezpieczne? Zastanawiasz się, kto ponosi koszty w razie wypadku bądź kolizji? Dzisiaj rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Posiadanie prawa jazdy nie zawsze równa się posiadaniem własnego samochodu. Często nie możemy sobie pozwolić na jego zakup i utrzymanie, a pilnie potrzebujemy niezależnego środka transportu, który zawiezie nas tam, gdzie chcemy. W takim wypadku idealnym wyjściem wydaje się być wynajęcie pojazdu z wypożyczalni. Jest to oszczędność czasu, gotówki i stresu. Ale czy to na pewno jest bezpieczne? Kto ponosi koszty naprawy auta w razie wypadku lub stłuczki? Czy można samodzielnie wybrać auto, które chcemy wypożyczyć? Sprawdź odpowiedzi na te pytania w poniższym artykule.

Czy wynajęcie auta jest w pełni bezpieczne?

Jeśli zarezerwujemy samochód w renomowanej i profesjonalnej wypożyczalni to nie musimy się niczego obawiać. W takim przedsiębiorstwie podpisujemy umowę najmu, w której znajdziemy wszystkie warunki wynajęcia pojazdu, obowiązki osoby, która chce je wypożyczyć oraz wyposażenie auta. Dzięki temu, gdy uważnie przeczytamy umowę możemy spokojnie pożyczyć samochód i cieszyć się niezależnością. Ponadto nie przejmujemy się kosztami ubezpieczenia ani napraw, więc dodatkowo oprócz zapewnienia sobie bezpieczeństwa, oszczędzamy również pieniądze.

Kto ponosi koszty naprawy samochodu?

Firma trudniąca się wynajmowaniem samochodów posiada na nie ubezpieczanie OC/AC/NW/Assistance, więc jeśli wypadek nie jest z naszej winy, nie musimy się niczego obawiać. Poza tym wszystko jest  również zapisane w umowie najmu. W razie wątpliwości możemy zapytać sprzedawcę i ten udzieli nam wyczerpującej odpowiedzi.

Jaki samochód można wypożyczyć?

Wypożyczalnia samochodów zazwyczaj posiada dużą flotę pojazdów, więc jest w czym wybierać. Można wypożyczyć auto, które posiadają:

  • Paliwo ON lub PB95
  • Manualną lub automatyczną skrzynię biegów
  • Klimatyzację
  • Miejsce dla 2, 3, 5 lub 9 osób

Ponadto możemy wybrać spośród samochodów takich jak: kombi, hatchbag, sedan, SUV, BUS oraz VAN. Takie właśnie pojazdy oferuje YourCar, wypożyczalnia samochodów Chorzów https://www.yourcar.pl/. Znajdziemy tam nowoczesne, bezpieczne, wygodne i szybkie auta, za które możemy rozliczyć się fakturą VAT. Ponadto dostaniemy również rabat, gdy wynajmiemy samochód na dłuższy czas.

 

Dodaj komentarz