Welcome to Our Website

Do czego może służyć kamera samochodowa?

Jedni używają jej za każdym razem, gdy wyruszają w trasę. Inni korzystają z niej tylko w czasie rekreacyjnych wyjazdów w malownicze okolice. Kamera samochodowa to gadżet, który przyda się każdemu kierowcy. Do czego jednak tak naprawdę może służyć? Czy poza wrzucaniem szokujących filmów na YouTube możemy ją do czegoś wykorzystać?

Utarczki z policją

Być może słyszałeś kiedyś od znajomego lub znajomego znajomego, że jakiś znajomy znajomego dostał mandat za przekroczenie prędkości. Oczywiście mandat był bezprawny, bo policja postanowiła skorzystać z suszarki Rapid 1A, która już jest nielegalna, ale wciąż używana. Czy w takiej sytuacji możemy coś zrobić? Policja upiera się przy swoim, a my dobrze wiemy, że nie przekroczyliśmy prędkości. W takich momentach przyda nam się rejestrator samochodowy, który wyposażony jest w moduł GPS, np. kamera samochodowa Orllo FALCON 4K Ultra HD WiFi. Zapisuje on naszą prędkość w czasie jazdy, co może być dowodem dla policji. W ten sposób unikniemy bezprawnego mandatu.

Jest wypadek – nie ma sprawcy

Często zdarzają się wypadki samochodowe, gdzie sprawca ucieka z miejsca zdarzenia albo w ogóle nie przyznaje się do winy. Świadków brak, ale na szczęście możemy wykorzystać kamerę samochodową. Nagranie z niej może być dowodem nie tylko dla policji, ale także dla sądu czy dla naszego ubezpieczyciela, który nie chce wypłacić odszkodowania.

Rejestratory z trybem parkingowym sprawdzą się także na parkingach sklepów czy dużych firm. Pewnie nie raz ktoś Ci porysował samochód i nie wiedziałeś, kto. Teraz będziesz mógł to sprawdzić i znaleźć sprawcę. Kamera z trybem parkingowym włącza nagrywanie, gdy tylko wyczuje jakieś uderzenie. Co więcej, takie nagranie jest automatycznie zabezpieczone, byśmy go przypadkiem nie usunęli.

Akcja – rekreacja

Czasami możemy wykorzystać kamerę do rekreacyjnego nagrywania trasy. Być może wybraliśmy się w góry i chcemy nagrać piękne widoki. A może często jeździmy przez las i chcemy nagrać przebiegającego przed maską dzika czy jelenia. W takich sytuacjach dobrze jest mieć kamerę przy sobie.

Dodaj komentarz