Welcome to Our Website

Dobra kamera samochodowa

wideorejestrator_trasy_kamera_samochodowa_orllo_sx-610g

Na rynku dostępnych jest wiele samochodowych wideorejstratorów różnych marek. Różne są również ceny i cechy sprzętów. Przed zakupem warto więc zorientować się, na co zwrócić uwagę, aby nie kupić przysłowiowego „kota w worku”.

Zalety posiadania kamery samochodowej

Niektórzy wciąż pytają, po co komu kamera w samochodzie. Na szczęście coraz więcej kierowców zdaje sobie sprawę, jak nieocenionym gadżetem jest taki wideorejestrator. Nagranie z takiej kamery może stać się głównym dowodem dla policji w przypadku spornej sytuacji na drodze, wymuszenia lub agresji. Może również przydać się podczas walki z ubezpieczycielem o odszkodowanie. Ponadto dzięki zarejestrowanym przez kamerę obrazom, coraz mniej drogowych piratów jest bezkarna. Co ciekawe, kamera samochodowa może być również świetna do nauki jazdy. Oglądanie filmów nagranych podczas jazdy może wyeliminować popełniane przez nas błędy. Dzięki wbudowanym w rejestratory nadajnikom GPS można również nagraną trasę przenieść na cyfrową mapę, np. Google Maps, i w ten sposób ją zapamiętać.

Cechy dobrego wideorejestratora

Kamera samochodowa jest przede wszystkim narzędziem pomiarowym, który służy mierzeniu prędkości na drodze. Jak się okazuje, ma ona również inne zastosowania i może pomóc uniknąć kłopotów i udowodnić Twoją niewinność. Dlatego właśnie bardzo ważne jest, aby nagrywany przez kamerę obraz był wyraźny, jasny i przejrzysty. Im wyższa rozdzielczość, tym lepiej widać wszystkie szczegóły, takie jak znaki drogowe czy numery rejestracyjne samochodów. Ponadto warto zwrócić uwagę, jaki kąt nagrywania ma soczewka. Przyjmuje się, że 120 stopni to minimalny kąt, który pozwala na nagrywanie dwóch pasów jezdni. Jednak im kąt większy, tym szersze pole widzenia. Warto bowiem nagrywać również pobocze czy chodnik. Niektóre kamery posiadają również inne, dodatkowe opcje, np. tryb monitorowania parkingu, czujnik uderzenia czy ruchu. Ten ostatni jest o tyle dobry, że kamera automatycznie rozpoczyna nagrywanie, gdy samochód ruszy, więc nie trzeba pamiętać o jej włączeniu. Dobrze jest, gdy kamera posiada możliwość dołożenia dodatkowej pamięci oraz zasilania przez kabel USB lub gniazdo samochodowe. To dobre rozwiązanie podczas dłuższej trasy, gdyż w budowane akumulatorki mogą się po prostu wyczerpać.

Dodaj komentarz