Welcome to Our Website

Naprawa samochodów ciężarowych – jak wybrać dobrą pomoc drogową?

semi-trailers-534577_640

Każdy kierowca, nie tylko zawodowy msi liczyć się z możliwością wystąpienia wypadku na drodze lub awarii samochodu. Może się to zdarzyć każdemu i to w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego warto być wcześniej przygotowanym na taką sytuację. Jak? Aby oszczędzić sobie nerwów i stresu należy zbadać rynek pomocy drogowych i wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie firmę. Jest kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę.

Po pierwsze dostępność i obszar działania

Oczywiste jest, że każda pomoc drogowa ma swój „rewir” działania. Dlatego wybierając się w dalszą podróż, należy porównać kilka firm na wszystkich obszarach, przez które będziesz przejeżdżać i zapisać sobie dane kontaktowe wybranych pomocy drogowych. Pamiętaj, że im większy obszar działania firmy, tym dłużej będziesz na nią czekać. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest dostępność. Dobra pomoc drogowa powinna pracować całą dobę, siedem dni w tygodniu, również w okresach świątecznych – nikt nie chce przecież utknąć w środku nocy na nieznanej drodze bez możliwości uzyskania pomocy.

Warto jest także zapoznać się ze sprzętem, jakim dysponuje wybrana firma i upewnić się, że obsługuje nie tylko samochody osobowe, ale także ciężarowe. Im więcej sprzętu, tym lepiej, ponieważ pracownicy będą przygotowani nawet na bardzo trudne sytuacje. Będąc kierowcą samochodu ciężarowego musisz również sprawdzić, czy dana firma dysponuje mechanikiem, potrafiącym naprawiać samochody ciężarowe. Taki mechanik powinien pojawić się na miejscu zdarzenia lub awarii i, aby zaoszczędzić Twój czas, naprawić usterkę na miejscu, o ile jest to możliwe.

Warsztat dla samochodów ciężarowych

Jeżeli usterka jest na tyle skomplikowana, że należy ją naprawić w warsztacie, samochód powinien zostać odholowany do wybranego mechanika lub własnego serwisu firmy. Większość pomocy drogowych posiada warsztaty przystosowane do naprawy ciężarówek, ale nie wszystkie. Ważne jest również, aby firma wystawiała kompletną dokumentację, której zapewne będzie wymagał pracodawca. Najlepsze firmy pomagają również swoim klientom znaleźć zakwaterowanie w hotelu oraz posiadają swój bezpłatny i strzeżony parking. Warto również porównać cenniki usług różnych pomocy drogowych, ponieważ te, nawet w jednym mieście, mogą się od siebie znacznie różnić. Jeżeli zwrócisz uwagę na wszystkie elementy, zapewne znajdziesz najlepszą pomoc drogową, która sprosta Twoim wymaganiom.

Dodaj komentarz