Welcome to Our Website

Extremalna jazda wyczynowa – na pewno nie w dresach i sandałach

111110DR01-728x481Wyczynowa jazda samochodem wymaga oczywiście treningu, doświadczenie oraz odpowiednich nauczycieli. Przy dużych prędkościach o sukcesie lub porażce decydują ułamki sekund, minimalne różnice prędkości, stan samochodu, zdolności kierowcy oraz…  właściwie dobrane skarpetki.

Odzież specjalna czy ochronna?

Amatorzy wyczynowej jazdy niestety częstą są „przesiąknięci” motoryzacyjnymi i realnymi możliwościami motoryzacyjnych doznań poprzez wielki, srebrny ekran, a dokładnie poprzez kasowe filmy. Nie bez powodu zawodowcy naszą kaski, firmowe kombinezony i inne. Jasne, wydaje się to oczywiste, że zawodowy kierowca WRC czy F1 musi posiadać właściwy strój. Po pierwsze w zwykłych ciuchach wyglądałby głupio wsiadając do bolidu. Wcześniejsze stwierdzenie będzie urągało inteligencji nawet mało obeznanemu z wyczynowymi sportami motoryzacyjnymi Kowalskiemu. I słusznie. Dlaczego? Otóż przeciętny kowalski nawet nie zdaje sobie sprawy jak ogromne znaczenie ma profesjonalny strój dla kierowcy. Kask, spodnie ochronne, obuwie ochronne i inna specjalistyczna odzież może nie tylko poprawić wyniki w tabelach ale również uratować życie w niebezpiecznych sytuacjach.

Komfort pomaga mistrzom i zwycięzcom

Weźmy pod uwagę kask. Odpowiednia wytrzymałość na wstrząsy, odpowiednie przyciemnianie zbyt intensywnego światła oraz prawidłowa wentylacja. Gdyby zabrakło ostatniego parametru to jak myślicie – jak długo wytrzymałby kierowca bez zawrotów głowy?

tania laweta Gorzów Wielkopolski

Bielizna termoaktywna to kolejny istotny element układanki. Głowa to jedno, ale czy czulibyście się komfortowo „pływając” we własnej odzieży? Do kompletu dodajmy profesjonalne rękawice ochronne zapewniające pewny chwyt bez poślizgów. Czy przy prędkościach powyżej 120 km/h i ostrych zakrętach czulibyście się bezpiecznie ze ślizgającą się kierownicą w dłoniach? Podobna sytuacja tyczy się obuwia jak i skarpetek. Na pewno zdarzyło się Wam w letnie popołudnie omyłkowo ubrać skarpety ze sztucznych włókien. Doświadczyliście wówczas na pewno dyskomfortu odbierając wrażenie, że stopy pływają lub ślizgają się w adidasach czy półbutach. Spróbujcie wtedy niewiarygodnie szybko operować sprzęgłem, hamulcem i pedałem gazu. No i jak kiepsko? W przypadku obuwia musimy odczuć na własnych nogach perfekcjonizm i siódmy cud świata, który równocześnie ochroni nasze kończyny przed mocnym obijaniem się wewnątrz samochodu, a także da wyrafinowana możliwość wyczucia każdej, nawet minimalnej różnicy w natężeniu nacisku przede wszystkim na pedał hamulca.

pomoc drogowa Gorzów Wielkopolski

Niby nic, a minimalna różnica przy ogromnych prędkościach pozwoli ocalić życie lub wygrać wyścig. Kiedy następnym razem będziemy trenowali własne amatorskie wyczyny przemyślmy dokładnie czy aby nasze letnie sandały nie zahaczą się pomiędzy pedałem hamulca i gazu.

Dodaj komentarz