Welcome to Our Website

Jesień nad morzem? Dlaczego nie!

sunset-317042_640Myśląc o urlopie większość z nas widzi słońce, piasek, morze, czuje na skórze trzydzieści stopni słońca i słyszy gwar turystów. Mało kto bierze pod uwagę jesień nad polskim morzem. W końcu polska pogoda jest kapryśna, trudno trafić na prawdziwie upalną aurę latem, a co dopiero we wrześniu lub październiku. Jednak powoli jesień nad Bałtykiem znajduje swoich zwolenników. Bo polskie morze o tej porze roku potrafi być bardzo urokliwe.

Od wielu lat mówi się, że dwa miesiące sezonu nad Bałtykiem to zdecydowanie zbyt krótki czas, który ograniczają głównie warunki atmosferyczne. Jednak od jakiegoś czasu nawet lipiec i sierpień nie są gwarancją prawdziwie letniej pogody, natomiast pierwsze jesienne miesiące często stają się naturalnym przedłużeniem wakacyjnej pory roku.

Wprawdzie we wrześniu lub październiku nie wykąpiemy się w morzu (ale z drugiej strony latem też nie mamy na to gwarancji), trudno też liczyć na takie temperatury jak w lipcu i sierpniu, jednak wciąż jest na tyle ciepło, że przyjemnie przebywa się na świeżym powietrzu. Kolejną zaletą jest względny spokój oraz brak tłoku – puste plaże, cisza zmącona jedynie szumem fal i leniwie płynący czas to nie tylko opis mniejszych miasteczek takich jak piękny Rewal. Również fabryki rozrywki m.in. Mielno czy Międzyzdroje charakteryzuje spokój. Nie oznacza to jednak, że poza sezonem nad morzem nic się nie dzieje. W dalszym ciągu możemy zwiedzać atrakcje oferowane przez miasta lub zjeść w dobrej knajpce czy restauracji.

Wielu ludzi przekonuje także cena. Pensjonaty, hotele i kwatery mogą być poza sezonem nieco tańsze, tak samo jak większość atrakcji oferowanych przez nadmorskie kurorty (jeszcze mniej zapłacimy za nocleg w mniejszych miejscowościach np. w Rewalu). W restauracji krócej zaczekamy na jedzenie, zniknie problem kolejek, korków i braku miejsca do zaparkowania samochodu.

Z wyżej wymienionych względów jesienią nad morzem pojawia się coraz więcej Polaków oraz zagranicznych turystów. Mają to na względzie nadmorscy przedsiębiorcy, którzy coraz chętniej otwierają hotele i pensjonaty na cały rok, nie tylko w sezonie letnim.

Dodaj komentarz