Welcome to Our Website

Kredyt na samochód – czy każdy go dostanie?

chevrolet-637778_640

Większość z nas już w okresie młodości marzy o posiadaniu własnego samochodu. Oczami wyobraźni, widzimy siebie poruszających się po drogach szybkimi sportowymi samochodami, czy też wygodnymi limuzynami. Jednakże ceny samochodów nie należą do najniższych i w związku z tym, nie każdy może sobie pozwolić na zakup swojego wymarzonego modelu. Na całe szczęście, istnieje rozwiązanie, które może nam w tym pomóc. Przecież większość banków, ma w swojej ofercie kredyt samochodowy, dzięki któremu możemy pożyczyć pieniądze, na zakup wymarzonego pojazdu.

Ale czy każdy taki kredyt może uzyskać? Okazuje się że nie. Banki dosyć dokładnie sprawdzają swoich klientów, zanim zdecydują się na udzielenie im kredytu. Przede wszystkim każdy wnioskodawca musi mieć tzw „zdolność kredytową”. Oznacza to, że nasze dochodu muszą pozwalać na terminową spłatę naszych zobowiązań. Bank na podstawie naszych dochodów i kosztów które mamy, wyliczy czy będziemy mogli terminowo spłacać comiesięczne raty kredytowe. Jeżeli bank uzna że tak – kredyt zostanie nam wypłacony, jeżeli uzna że nie – niestety o nowym samochodzie będziemy mogli zapomnieć. Drugim niezmiernie ważnym czynnikiem który jest sprawdzany przez banki, jest tzw historia kredytowa. Jest ona zgromadzona w Biurze Informacji Kredytowej (czytaj więcej o BIK i rejestrach dłużników), gdzie odnotowane są nasze obecne i przeszłe zobowiązania kredytowe, a także sposób ich spłaty. Jeżeli wszystkie długi spłacamy w terminie – z uzyskaniem kredytu nie powinno być problemu. Jednakże jeżeli nasza historia kredytowa jest kiepska lub też nie posiadamy jej wcale, ciężko będzie o pieniądze na nowy pojazd.

Chociaż banki w reklamach mówią, że o kredyt na samochód może ubiegać się każdy, nie jest to do końca prawda. Osoby o niskich dochodach lub posiadające złą historię kredytową, mogą mieć kłopoty z zakupem samochodu, korzystając z kredyty bankowego. Dlatego też, zanim udamy się do banku, warto zrobić wszystko, by nasza zdolność kredytowa była jak najwyższa, a historia kredytowa jak najlepsza. Wtedy bez problemu bank skredytuje zakup wymarzonego przez nas samochodu, a my będziemy mogli cieszyć się podróżami, do dowolnie wybranego przez nas celu.

Więcej o kredytach na samochód przeczytasz na SOSKredyt.pl – forum poświęconym finansowaniu kredytowo-pożyczkowym

Dodaj komentarz