Welcome to Our Website

Profesjonalne przyciemnianie szyb na lato i nie tylko

bmw-1274297_640

Dawniej przyciemniane szyby były raczej traktowane jako fanaberia właścicieli luksusowych pojazdów. Generalnie pod uwagę brano jedynie korzyści wizualne takiego zabiegu. Teraz ten stereotyp należy raczej do rzadkości.

Po pierwsze, na profesjonalne przyciemnianie szyb może sobie pozwolić niemal każdy. Po drugie, poza tym, że samochód z przyciemnianymi szybami wygląda ciekawiej i ładniej, warto wspomnieć o praktycznych zaletach, takich jak większy komfort podróżowania czy ochrona przed słońcem. Niech najlepszym dowodem na skuteczność przyciemnianych szyb będzie fakt, że od 2009 roku wszystkie nowe auta są już wyposażone w fabrycznie przyciemniane szyby.

Dlaczego warto przyciemniać szyby?

Nie bez powodu usługa przyciemniania szyb w samochodzie cieszy się popularnością latem – profesjonalnie nałożona folia, którą nakłada się na szybę posiada właściwości termoizolacyjne. Co za tym idzie, w chwili gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura, klimatyzacja plus przyciemnione szyby pozwalają cieszyć się przyjemnym chłodem wewnątrz pojazdu. Ponadto folia sprawia, że kokpit nagrzewa się w znacznie mniejszym stopniu – ta dobrej jakości może zmniejszyć ogrzewanie wnętrza nawet o 60 procent, a przy tym ochroni przed szkodliwymi promieniami UV.

Przyciemnione szyby to mniejsze zużycie paliwa. To proste – latem znacznie zmniejsza się obciążanie silnika przez klimatyzację (skoro samochód nie nagrzewa się tak szybko, klimatyzacja nie musi być włączona na maksimum). Z kolei zimą wnętrze auta „stygnie” wolniej, a zatem i ogrzewanie wymaga mniej energii.

Przyciemnianie szyb okazuje się użyteczne nie tylko latem. Sporą korzyścią okazuje się również zachowanie większej prywatności. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale stosowanie folii przyciemniających skutecznie chroni przed blaknięciem wszystkich elementów tapicerki oraz kokpitu samochodu.

Przede wszystkim warto wspomnieć o bezpieczeństwie. Po oklejeniu folią szyb samochodowych ich wytrzymałość wzrasta nawet kilkakrotnie. W praktyce, w razie wypadku, szyba nie rozpadnie się na kawałki, a pozostanie na folii. Nie będzie zatem stanowiła zagrożenia dla kierowcy i pasażerów znajdujących się w tym momencie w pojeździe. Przyciemnianie samochodu okazuje się dobrym sposobem na zabezpieczenie siebie i podróżujących przed ranami oraz urazami.

Jak przyciemniamy szyby?

Niemal w każdym większym mieście działają dzisiaj firmy lub serwisy specjalizujące się m.in. w przyciemnianiu szyb. Jak mieć pewność co do wyboru najlepszego usługodawcy? Warto zwrócić uwagę na proponowaną w takim miejscu folię: przepustowość światła, stopień przyciemnienia, kolor oraz poziom odbicia. Często firmy oferują swoim klientom kilka stopni przyciemnienia.

Przede wszystkim każdy renomowany zakład, po zrealizowaniu zamówienia, powinien wydać kierowcy stosowne świadectwo o instalacji. Taki dokument może być w przyszłości potrzebny w razie policyjnej kontroli. Często firmy dają na swoje usługi gwarancję.

Dość istotną kwestią pozostaje cena. Rozpiętość kosztów jest jednak dość duża, przy czym cenniki poszczególnych zakładów mogą się różnić w zależności od oferty, wypracowanej na rynku marki, wielkości miasta czy lokalizacji. Wiele zależy też od liczby oklejanych szyb, typu pojazdu, wielkości oraz krzywizny tylnej szyby, jakości folii czy stopnia trudności demontażu. Naturalnie więcej zapłacą właściciele pojazdów z szybami o niecodziennym kształcie.

Niektórzy kierowcy próbują samodzielnego montażu folii przyciemniających na szybach. Jednak jeżeli chęci nie idą w parze z doświadczeniem i wiedzą w tym zakresie, naprawdę lepiej przeznaczyć nieco większy budżet i skorzystać z profesjonalnej usługi. W ten sposób można uniknąć nieestetycznych bąbli czy zmarszczek na powłoce szyby.

Dodaj komentarz