Welcome to Our Website

Na co zwrócić uwagę, wypożyczając samochód?

Czas urlopów zbliża się wielkimi krokami. Nie każdy ma swój samochód, więc niektórzy w tym okresie korzystają z usług wypożyczalni. Ci, którzy wynajmują auto po raz pierwszy, powinni zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pozwolą im zaoszczędzić pieniądze i uniknąć zbędnych nerwów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wypożyczając samochód?

Czego potrzebujemy do wypożyczenia samochodu?

Wypożyczalnie wymagają okazania dokumentu tożsamości oraz prawa jazdy. Musimy pamiętać, że jeśli auto będzie prowadzone przed dwóch kierowców, również musimy pokazać dokumenty dodatkowego kierowcy. Nie może również zaistnieć sytuacja, że nie poinformujemy firmy o drugim kierowcy, ponieważ mogą nas wówczas spotkać niemiłe konsekwencje. Pamiętajmy też, że czasami musimy uiścić dodatkową opłatę, jeśli ktoś oprócz nas ma prowadzić samochód.

Kolejna rzecz to karta wypukła – debetowa lub kredytowa. Musimy się upewnić, że mamy aktywowane płatności mobilne/online. W przeciwnym razie nie będziemy mogli nawet dokonać rezerwacji. Często właśnie na tej karcie blokowany jest tzw. depozyt.

Wiek i staż kierowcy

Zwykle auto mogą wypożyczać kierowcy powyżej 21 roku życia. Często jednak, jeśli dana osoba ma mniej niż 25 lat, musi dodatkowo zapłacić. Podobnie rzecz się ma w przypadku starszych kierowców – w niektórych wypożyczalniach kierowcy po  60 czy 65 roku życia płacą więcej. Zwróćmy też uwagę, czy wypożyczalnia nie wymaga odpowiedniego stażu kierowcy. Są bowiem firmy, w których do wypożyczenia samochodu musimy mieć prawo jazdy przez minimum 3 lata.

Ubezpieczenie i opłaty dodatkowe

Ubezpieczenia zwykle wliczają się w cenę wynajmu. Mimo to często w 99% to kierowca odpowiada za szkody – oczywiście do pewnej kwoty. Wypożyczalnie oferują dodatkowe ubezpieczenia – wówczas mamy gwarancję spokoju, ponieważ ubezpieczyciel płaci za każdą szkodę.

Zwróćmy również uwagę na dodatkowe koszty – limity kilometrów, opłaty za wypożyczenie na lotnisku czy zwrot w innym miejscu, rezerwacja tuż przed wyjazdem, późniejsze oddanie samochodu, odstawienie auta z pustym bakiem. Warto dokładnie przejrzeć umowę, by nas nic nie zaskoczyło. Jeśli interesuje Was sprawdzona wypożyczalnia samochodów Oświęcim, zajrzyjcie na stronę: https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-oswiecim/.

Dodaj komentarz