Welcome to Our Website

Odporność i wielofunkcyjność czyli dobrej jakości kamera motocyklowa

dscn6366-1

Jazda na motocyklu to niesamowite przeżycie. Nie bez powodu fani mocnych wrażeń i miłośnicy adrenaliny już od najmłodszych lat marzą o posiadaniu własnego jednośladu. Każda z odkrywanych tras zapada w pamięci na długi czas. Współcześnie, motocykliści mają jednak możliwość rejestrowania każdej przejażdżki, dzięki czemu nie umknie im żaden szczegół zwiedzanego pleneru.

Aby kamera motocyklowa była w ogóle zdatna do użytku, musi być odporna na wszelkie warunki atmosferyczne. W przeciwieństwie do kamer samochodowych, urządzenie to nie jest niczym osłaniane. Wiadomo natomiast, że podczas podróży na rejestrator oddziałuje silny pęd powietrza. Często zdarza się również, że motocyklista podróżuje w deszczu. Niektóre trasy zmuszają natomiast do poruszania się bezpośrednio po żwirze co powoduje duże ryzyko odbijania się drobnych kamyków o sprzęt. Kamera musi być zatem nie tylko wodoodporna, ale charakteryzować się również stabilnym uchwytem i obudową odporną na wstrząsy.

Istotny jest także kąt widzenia kamery. Im jest szerszy, tym większą powierzchnię będzie w stanie zarejestrować. Ten o wartości 135 stopni zapewnia duży zakres widzenia i jest mocno zbliżony do perspektywy motocyklisty.

Nagranie z trasy będzie bardziej wartościowe jeśli zostanie do niego dodany dźwięk. Obrazy nowo odkrywanych plenerów, wzbogacone o narrację motocyklisty, który na bieżąco relacjonuje swoją podróż okażą się bardziej przydatne dla odbiorców. Jeśli kupujący zdecyduje się na zakup nowoczesnego modelu kamery, sprzęt będzie posiadał zakrętkę zakrywającą tył w dwóch wersjach – hermetycznej oraz z otworami pozwalającymi na rejestrację dźwięku. Obsługa sprzętu jest prosta. Przykręcenie nakrętki z otworami i rozhermetyzowanie sprzętu umożliwi nagranie fonii.

Podczas zakupu należy zwracać uwagę na kwestie takie jak rozdzielczość, złącze PC, wagę, pamięć zewnętrzną oraz wiele innych. Wszystko to pozwoli w stu procentach cieszyć się z zakupionego sprzętu. Trudno uwierzyć, ale sprzęt ważący zaledwie 60 g jest w stanie zagwarantować obraz tak dobrej jakości, że odbiorcy mogą dokładnie przyjrzeć się najmniejszym szczegółom.

Dodaj komentarz