Welcome to Our Website

Podróż do Niemiec: jaki wybrać transport?

Planując jakąkolwiek podróż musimy zadbać o swój komfort i bezpieczeństwo. Bez względu na to, gdzie wybieramy się na urlop, chcemy możliwie jak najbardziej wypocząć i w pełni cieszyć się wolnymi dniami. Choć również w Polsce jest wiele miejsc, które warto odwiedzić, to także w Niemczech znajdziemy sporo lokalizacji, które koniecznie trzeba zobaczyć. Kiedy już się zdecydujemy, poza zarezerwowaniem noclegu i zatroszczeniem się o nasz bagaż musimy się też zastanowić nad środkiem transportu. W końcu najważniejsze jest to, by dotrzeć do danego miejsca możliwie szybko, a jednocześnie w przyjemnej atmosferze.

Czym najlepiej pojechać do Niemiec?

Możliwości do wyboru jest kilka. Wszystko zależy od naszych preferencji i budżetu. Do Niemiec można wybrać się autem, rowerem, busem (np. https://www.polcarbus.com/), pociągiem czy samolotem.

Samochodem do Niemiec

Jeśli dysponujemy wygodnym, sprawnym autem, to jest to najprostsza forma podróżowania. Zapewniamy sobie prywatność (chyba że planujemy po drodze zabierać autostopowiczów), sami decydujemy o tempie jazdy, o postojach, możemy się też dostać bez przeszkód niemal do każdego miejsca. Kiedy dotrzemy np. do naszego hotelu, to następnego dnia nie musimy się martwić o to, czym dojechać się do pierwszego punktu, od którego zaczynamy zwiedzanie. Minusem podróżowania samochodem jest jednak to, że, w szczególności na długich trasach, w pojeździe powinny znajdować się minimum dwie osoby zdolne do prowadzenia. Zmiany za kierownicą są niezbędne, żeby móc odpocząć i nie ryzykować, że zmęczenie spowoduje wypadek. Dodatkowo jazda autem to także koszt, ceny paliwa na długich dystansach mogą być spore.

Samolot do Niemiec

Taki środek transportu jest polecany szczególnie tym, którzy mieszkają daleko od granicy z Niemcami. Jeśli odpowiednio wcześniej zajmiemy się organizacją podróży, możemy też upolować bilety w całkiem przystępnej scenie. Samoloty są zwykle bardzo wygodne i na pewno szybkie, a ponieważ rozwój technologii zapewnia coraz częstsze usprawnianie maszyn, jeszcze mniej musimy się troszczyć o własne bezpieczeństwo. Niestety musimy wziąć pod uwagę, że lotnisko, na którym ląduje nasz samolot, może znajdować się daleko od planowanego miejsca pobytu. Będziemy zatem musieli na własną rękę się tam dostać. Samolot nie jest też dobrym wyborem, jeśli planujemy bardzo krótki pobyt.

Pociąg do Niemiec

Ten środek transportu co prawda nie jest już tak popularny jak kiedyś, ale wiele osób nadal chętnie podróżuje pociągami. Niestety już od lat trwają dyskusje na temat tłoku w pociągach, wagonów o obniżonym standardzie, wysokich cen, licznych awarii czy opóźnień. Pociąg będzie szczególnie niewygodny, gdy wybieramy się na wakacje całą rodziną i zabieramy ze sobą dużo bagaży. Dodatkowo trudno o to, by nasza ostateczna stacja znajdowała się blisko wybranego noclegu, więc ponownie: musimy zorganizować sobie kolejny transport. Nie da się jednak ukryć, że podróż pociągiem może stanowić ciekawe doświadczenie, zwłaszcza dla dzieci.

Rowerem do Niemiec

To nieco ekstremalna propozycja, ale jeżeli ktoś lubi przygodę i niestraszny mu wysiłek fizyczny, to może zdecydować się właśnie na taką formę podróży. Jest na pewno ekonomiczna, zarówno dla naszego portfela, jak i środowiska. Dla zapalonych fanów rowerów z pewnością nie będzie problemu z dostaniem się za granicę. Trzeba jednak pamiętać, że rower to raczej opcja na krótki wyjazd, np. na weekend – trudno przewozić rowerem większy bagaż. Dodatkowo wszystko zależy od tego, jaka pogoda wypadnie na czas naszego urlopu.

Autobus

Zdecydowanie jeden z najbardziej korzystnych środków transportu. Wygodny, bezpieczny i szybki – zwłaszcza jeśli skorzystamy z usług dobrego przewoźnika. Przeważnie prywatne firmy oferują pojazdy klimatyzowane, z komfortowymi siedzeniami, a i ceny są naprawdę atrakcyjne. Dodatkowo istnieje spora szansa, że trasy będą dostosowane do naszych potrzeb. Nie musimy dźwigać bagaży ani martwić się zaplanowaniem podróży, ponieważ to zależy już od kierowcy. Pamiętajmy, by przed rezerwacją biletów dokładnie sprawdzić opinie na temat przewoźnika i upewnić się, że jego flota wyposażona jest w sprawne autobusy, co znacząco poprawi nasz komfort.

Jedną z firm oferującą tanie i wygodne przewozy do Niemiec jest POLCAR: https://www.polcarbus.com/trasa-polska-niemcy.html.

Dodaj komentarz