Welcome to Our Website

Polski pojazd elektryczny – EV4

ev4EV4 z wyglądu przypomina rower posiadający cztery koła. Jednak ma bardzo nietypowe zawieszenie oraz napęd elektryczny. Ten niezwykły pojazd został zbudowany przez Jacka Skopińskiego. Skonstruował go z myślą o poruszaniu się w mieście, które jest zakorkowane.

Nowy pojazd pozwoli na pokonanie 100 złotych za jedynie 1 złotówkę. EV4 posiada trochę cech roweru, a trochę skutera. Najbardziej przybliżony jest do Segwaya pomimo iż na inną konstrukcję.

pomoc drogowa Gorzów Wielkopolski

Nowy pojazd jest idealny do jazdy po zakorkowanym mieście. EV4 posiada dwa silniki elektryczne, które napędzają tylne koła. Takie zastosowanie powoduje, że właściciel pojazdu nie będzie zmęczony, gdy przemierzy kilometry. Pojazd posiada też kierownicę, koła i siodełko od roweru.

Dzięki zastosowaniu czterech pneumatycznych siłowników pojazd może przechylać się na zakrętach. Zastosowanie tego typu rozwiązania posiada dodatkową zaletę, ponieważ podróżowanie EV4 jest wyjątkowo komfortowe, a dodatkowo pojazd potrafi bez żadnego problemu zjechać z równego asfaltu.

Ten model zajmuje więcej miejsca niż Segway ponieważ jego wymiary to półtora metra długości. Oprócz tego szczegółu prawie w każdym aspekcie potrafi przebić produkt amerykański. W nowym pojeździe łączna moc wynosi 1 kW co pozwala na osiągnięcie 40 km/h, natomiast pojemne akumulatory potrafią zapewnić zasięg do 100 km. EV4 waży jedynie 60 kilogramów i to własnie powoduje, że może osiągać tak wysokie osiągi.

tanie holowanie Gorzów Wielkopolski

Na ten moment został stworzony prototypowy egzemplarz tego niesamowitego elektrycznego pojazdu. Jacek Skopiński planuje rozwinąć projekt oraz uruchomić produkcję seryjną. EV4 będzie kosztował około 10-15 tys. zł.

Dodaj komentarz