Welcome to Our Website

Posadzka do garażu – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Garaż to miejsce, w którym podłoże powinno być wyjątkowe odporne na uszkodzenia, wilgoć i siłę nacisku. Wybierając posadzkę do garażu trzeba więc dokładnie przeanalizować wady i zalety każdej z nich. Dzięki temu dokonamy przemyślanego zakupu, a podłoga w tym miejscu będzie wytrzymała przez lata. Jednak w tym trudnym zadaniu łatwo się pogubić. Nasze rady dotyczące wyboru posadzki do garażu na pewno ci pomogą.

Zanim wybierzesz posadzkę do garażu

Przed wybraniem posadzki do garażu należy wiedzieć jak odpowiednio przygotować podłoże przed jej wyłożeniem. W pierwszej kolejności zajmujemy się podsypką, następnie wylewamy warstwę betonu i na końcu możemy myśleć o wypoziomowaniu podłoża oraz położenia na nie garażowego systemu podłogowego. Jeśli chcemy, by do tego pomieszczenia nie dostała się wilgoć, warto nie tylko ocieplić ściany garażu, ale również wykonać termoizolację podłoża.

Jak wybrać podłogę do garażu?

Przede wszystkim zależy to od tego, do czego będzie nam służył garaż. Gdy mamy zamiar parkować w nim samochód, zmieniać sezonowo opony i wykonywać drobne prace konserwacyjne przy aucie, możemy postawić na żywicę epoksydową. Jest ona mocna i odporna na wilgoć oraz ścieranie. Zniesie również sporą siłę nacisku.

Gdy z kolei to pomieszczenie będziemy użytkować w charakterze składzika na narzędzia, meble ogrodowe lub kosiarkę, najlepsza będzie posadzka do garażu wykonana z wylewki cementowej lub betonowej. Jest stosunkowo gorszej jakości niż poprzednio wspominania, ale na potrzeby przechowywania sprawdzi się dobrze. Kolejny wytrzymały system podłogowy do garażu to posadzka betonowa i cementowa. Jest szybka w montażu i przede wszystkim budżetowa.

Która posadzka jest najlepsza?

Nie można jednogłośnie stwierdzić, ponieważ jeden rodzaj podłoża będzie cechował się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a inny z kolei na wilgoć i ścieranie. Kolejny może być trudny do czyszczenia, ale za to bardzo odporny na wsiąkanie wody. Wszystko zależy od tego, czego finalnie oczekujemy pod posadzce i do czego będzie nam służył garaż. Na stronie http://www.centrumposadzek.com.pl/ znajdziesz szeroki wybór różnego rodzaju systemów podłogowych do garażu.

Dodaj komentarz