Welcome to Our Website

Przygotuj samochód na zimę!

Wielkimi krokami zbliża się sezon zimowy. Temperatury coraz częściej spadają do kilku kresek powyżej zera. Jak powinniśmy przygotować swój samochód na zimę? O czym powinniśmy pamiętać, by zimą nic nas nie zaskoczyło?

Które samochody są bardziej narażone na usterki zimą?

Zimą problem mamy nie tylko z odśnieżaniem szyb. Czasami zdarza się, że auta w ogóle nie możemy odpalić. Z pewnością doskonale wiedzą o tym właściciele aut z silnikiem Diesla. Są one bardziej wrażliwe na minusowe temperatury. Wina leży zwykle po stronie słabego akumulatora lub zużytego układu wtryskowego.

Również samochody z silnikiem benzynowym oraz te na gaz mogą mieć zimą problemy. W tym okresie gaz LPG oraz olej napędowy mają zmieniony skład, tak by były one bardziej odporne na mróz. Warto więc tankować na sprawdzonych stacjach, które zapewnią nam dobre paliwo.

Sprawdź płyny!

Wydawałoby się, że nie trzeba o tym przypominać, a jednak okazuje się, że wiele osób ma zimą problem z silnikiem, bo nie dopilnowało sprawdzenia płynu w układzie chłodzenia. Takie problemy mogą mieć szczególnie właściciele aut z rynku wtórnego. Jeśli układ chłodzenia jest szczelny i nie było tam nic dolewane, temperatura zamarzania płynu powinna wynosić jakieś -37 stopni. Warto mimo wszystko wybrać się do sprawdzonego serwisu (http://www.impwar.pl/) i sprawdzić przy okazji płyn hamulcowy. Pamiętajmy też o wymianie płynu do spryskiwaczy.

Akumulator

Zanim wyruszysz w zimowe trasy, sprawdź stan akumulatora oraz napięcie ładowania. Badanie u elektryka pozwoli nam sprawdzić sprawność baterii. Może się też okazać, że przyczyną słabego akumulatora jest układ ładowania.

Opony!

Ileż to razy słyszeliśmy, że zima znowu zaskoczyła kierowców? Niestety niektórzy wymieniają opony dopiero wtedy, gdy spadnie śnieg. A wtedy może być już za późno. Sprawne opony zimowe powinny mieć bieżnik minimum 4 mm. Prócz wymiany i sprawdzenia opon, sprawdźmy też, czy w samochodzie mamy wszystkie narzędzia, które potrzebne nam będą do zmiany koła zapasowego. Jak wiadomo, zimą wcale nie trudno o uszkodzenie kół. Ogrom dziur na drodze naprawdę przeraża.

Dodaj komentarz