Welcome to Our Website

Pamiętaj o zabezpieczeniu szyb w samochodzie

Zima to nie jest łatwy czas dla samochodu. Raz pada deszcz, potem prószy śnieg. Potem na chwilę świeci słońce, po czym znowu zrywa się silny wiatr lub nad ranem osadza się zimny szron. Samochody są przygotowane na różne kaprysy pogody ale Ty też musisz zadbać o swój pojazd. Kierowcy często zapominają o zabezpieczeniu szyb, podczas gdy jest to bardzo ważne, czy ma się dobrą widoczność podczas jazdy.

Sprawne wycieraczki

To niedopuszczalne, by podczas zimy wyjechać na drogę z niesprawnymi wycieraczkami. Wystarczy moment, by maska ze śniegu kompletnie zablokowała kierowcy widoczność. Takie drobnostki mogą doprowadzić do tragicznych sytuacji. Jeśli więc widzisz, że silniczek napędzający wycieraczki nie działa odpowiednio, czym prędzej zgłoś się do serwisu samochodowego http://www.impwar.pl/ i poproś o wymianę wycieraczek lub silniczka napędowego. Nie są to kosztowne usterki a jednak mają ogromne znaczenie podczas komfortowej podróży. Zima jest nieubłagana. Śnieg potrafi powodować naprawdę silne napięcie na szybie – zwłaszcza ten mocno zmrożony, który tworzy pod spodem powłokę lodu, trudną do zdarcia. Wycieraczki na bieżąco ochraniają szybę przed nawarstwianiem się śniegu. Dzięki temu cały czas kierowca ma dobrą widoczność na drodze i nic go nie rozprasza.

Dobry płyn do spryskiwaczy

Na zimę nie wymienia się wyłącznie opon. Trzeba też zakupić nowy płyn do spryskiwaczy. Przede wszystkim jego zimowa wersja posiada więcej alkoholu. To istotne, ponieważ płyn oparty głównie na wodzie, zwyczajnie zacznie zamarzać na szybie. To z kolei prowadzi do zagrażającej sytuacji na drodze. Poza zawartością alkoholu w płynie, należy zadbać o jego jakość samą w sobie. Tańsze odpowiedniki często pozostawiają na szybach smugi, zbyt mocno pachną lub nawet uszkadzają szybę. Lepiej w ten sposób nie oszczędzać, bo później będzie się musiało przepłacać na zakupie nowej szyby.

Zadbaj o szybę

Zakup sprawnych wycieraczek i płynu do spryskiwaczy to nie wszystko. Trzeba kompleksowo zadbać o szyby w samochodzie. W tym wypadku mowa o czyszczeniu i odtłuszczaniu szyb, by nie pozwolić na przyleganie do nich drobinek brudu, które mogą finalnie uszkodzić szklaną powłokę. Trzeba też pamiętać o stosowaniu preparatach o powłokach hydrofobowych, zaopatrzeniu się w narzędzia do odszraniania szyb i omiatania. Przed zimą warto też przyjrzeć się szybom, czy nie wymagają naprawy.

Dodaj komentarz