Welcome to Our Website

Pułapki związane z wypożyczaniem auta

Sezon wakacyjny już się rozpoczął, a to oznacza, że coraz więcej osób będzie wypożyczało auto na urlop. Jednak na wszystkich tych czekają rozmaite pułapki. Jak nie dać się nabrać i uniknąć dodatkowych kosztów?

Dokładnie czytaj umowy i oferty!

To chyba podstawa, jeśli chodzi o kupno lub wynajem czegokolwiek. W umowie często możemy napotkać niespodzianki, o których nikt nas wcześniej nie informował. Dlatego też powinniśmy dokładnie przeczytać całą umowę, a w razie jakichkolwiek wątpliwości po prostu zapytać lub poprosić przedstawiciela firmy o wyjaśnienie nieścisłości.

Podobnie powinniśmy zwracać szczególną uwagę na oferty w internecie. W większości takich ofert mamy do czynienia wyłącznie z pakietami podstawowymi, a to oznacza, że będziemy musieli się liczyć z dodatkowymi kosztami. Warto dopytać, jak wyglądają ceny w pełnym pakiecie oraz jaka jest polityka paliwowa danej firmy. Pozwoli nam to czasem zaoszczędzić naprawdę dużo pieniędzy i nerwów.

Dodatkowe ubezpieczenie i inne extra opcje

W podstawowych pakietach zwykle wypożyczane auto ma ubezpieczenie OC, ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka oraz ubezpieczenie od kradzieży. Wówczas jednak mamy do czynienia z udziałem własnym na wypadek uszkodzenia samochodu. Kwota ta jednak jest zwykle bardzo wysoka i zaczyna się mniej więcej od 1000 zł do nawet 4000 zł – w zależności od firmy. Aby obniżyć lub całkowicie zlikwidować tę kwotę, możemy wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Niestety również jego cena jest zwykle wygórowana.

Zastanówmy się dobrze, co tak naprawdę jest nam potrzebne. Każda firma chce zarobić, dlatego jej przedstawiciele będą wciskać nam przeróżne opcje – od ubezpieczenia bagażu po różne dodatkowe wyposażenie, które jest naprawdę drogie. Im więcej dodatkowych opcji wykupimy, tym większa prowizja od sprzedaży dla pracownika. Nic dziwnego, że będą nam wciskać wszystko, co się da. Ale czy naprawdę tego potrzebujemy?

Interesują Was przejrzyste warunki umowy? W takim razie wypożyczalnia samochodów Katowice (https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-katowice/) jest właśnie dla Was!

Dodaj komentarz