Welcome to Our Website

Problemy z akumulatorem. Co robić?

Ustalacie rodzinny wyjazd świąteczny ale Ty widzisz, że coś niepokojącego dzieje się z Twoim autem? Po wertowaniu poradników motoryzacyjnych dochodzisz do wniosku, że problem dotyczy akumulatora. Co robić? Kupować nowy? Naprawiać? Przede wszystkim, sprawdź, co dokładnie się dzieje, najlepiej posiłkując się wiedzą specjalistów. Potem podejmiesz ostateczną decyzję.

Osoby, które nie znają się na motoryzacji, zazwyczaj kupują nowy akumulator, gdy ten stary się już nie sprawdza. Tymczasem nie ma co wyrzucać sprzętu, który jeszcze może się przydać. Trzeba to odpowiednio sprawdzić. Gdy Twój akumulator ma już ponad dwa lata i słabo rozkręca rozrusznik, przyjrzyj się jego mechanizmowi. Czasami wystarczy dolać odrobiny wody destylowanej, podładować akumulator i sprawdzić jego działanie. Po takim zabiegu większość „leniwych” akumulatorów zaczyna działać, jak należy. Jeśli z Twoim będzie inaczej, to w dalszym ciągu nie oznacza, że musisz się z nim żegnać. Spróbuj go umieścić w mniejszym samochodzie. Być może obciążenie w tym większym było dla niego zbyt silne. Kiedy ograniczysz parametry działania akumulatora, może się okazać, że nie rozstaniecie się jeszcze przez długie lata.

Uwaga na niski poziom elektrolitu

Akumulator działa dzięki zachowaniu odpowiedniego poziomu elektrolitu. W przeciwnym wypadku wytwarza się dużo kwasu siarkowego, który zaburza pracę tego mechanizmu. Pamiętaj, by nie dopuścić do sytuacji, w której poziom elektrolitu obniży się na tyle, że dojdzie do odsłonięcia płyt.Dlatego kontroluj poziom elektrolitu. W przypadku klasycznych akumulatorów starej konstrukcji, taki przegląd należy robić raz w roku, zwłaszcza w okresie zimowym, gdzie akumulatory najczęściej odmawiają posłuszeństwa zimą. Na mrozie ich parametry drastycznie spadają – nawet o połowę.

Co robić?

Do niedoładowanego akumulatora trzeba szybko podłączyć prostownik, który podwyższy napięcie mechanizmu. Dzięki temu unikniesz trwałego zasiarczenia akumulatora. Pamiętaj jednak, by podczas tego zabiegu wymontować akumulator z auta. Dzięki temu zabezpieczysz części znajdujące się w jego okolicy. Jeśli jednak boisz się samodzielnego sprawdzania stanu swojego akumulatora, koniecznie skonsultuj się ze specjalistami http://www.impwar.pl/ w tym zakresie. To oni będą wiedzieć, co dokładnie się stało i czy akumulator wystarczy naprawić, czy np. wymienić na nowy.

Dodaj komentarz