Welcome to Our Website

Co musisz wiedzieć o wypożyczaniu samochodów?

Samochód przydaje się często przy wyjazdach służbowych, korzystamy z niego także jadąc na wakacje czy weekendowe wypady z rodziną. Niestety nie każdy posiada swoje auto, ponieważ jego kupno często wiąże się z dużymi kosztami i dodatkowymi wydatkami na naprawy czy wymianę olejów. Idealnym rozwiązaniem dla takich kierowców jest wypożyczenie samochodu.

Czy każdy może wypożyczyć auto?

Niestety nie. Jeśli masz 18 lat raczej trudno będzie Ci wypożyczyć auto w większości firm. Zwykle, aby wynająć samochód musimy mieć ukończone 21 lat. Dodatkowym wymogiem jest posiadanie prawa jazdy od minimum roku. Pamiętajmy również, że młodzi kierowcy niestety w dużej ilości wypożyczalni zapłacą drożej. Zwykle do 24 lat naliczana jest dodatkowa opłata. Podobnie rzecz ma się w przypadku starszych kierowców – zdarza się, że Ci powyżej 65 lat również muszą dodatkowo zapłacić. 

Gdzie najlepiej szukać auta na wynajem?

Oczywiście zacząć powinniśmy od internetu. Właśnie tam znajdziemy najwięcej ofert w atrakcyjnych cenach. Często też możemy załapać się na jakieś zniżki, jeśli zamierzamy płacić online. Warto też skorzystać ze specjalnych wyszukiwarek aut, które zestawiają dane z różnych wypożyczalni. W narzędziach tego typu możemy dostosować wyniki wyszukiwania do swoich oczekiwań. Istnieje więc możliwość wpisania daty wypożyczenia auta, dokładnej lokalizacji, marki samochodu czy wieku kierowcy. Jeśli przykładowo interesuje Was wypożyczalnia samochodów Pszczyna, wejdźcie na stronę: https://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-pszczyna/.

Co wlicza się w cenę wynajmu?

To najważniejsze pytanie, które zadaje sobie każdy kierowca. Zwykle już na internecie możemy sprawdzić szczegóły oferty lub warunki umowy. Przede wszystkim powinno nas interesować, czy ubezpieczenie jest w cenie. Dopytajmy się przy okazji, kto pokrywa koszty w razie wypadku, bowiem często zdarza się, że sami musimy je pokryć, a dopiero później wypożyczalnia zwraca nam tę kwotę.  Pamiętajmy też, że często w przypadku ubezpieczenia AC mamy do czynienia z wkładem własnym. Jest to kwota, do wysokości której to my pokrywamy koszty uszkodzenia czy kradzieży. Zwykle w zagranicznych wypożyczalniach kwota ta może sięgać nawet 3000 euro! W cenę wynajmu wlicza się też paliwo, dany limit kilometrów i różne opłaty, np. lotniskowa.

Dodaj komentarz