Welcome to Our Website

Dlaczego warto sprzedać samochód w skupie aut?

Kupujesz samochód i chcesz szybko pozbyć się starego? Nie masz czasu na wystawianie ogłoszeń na lokalnych portalach? Jeśli nie wiesz, od czego zacząć sprzedaż samochodu, pomoże Ci w tym profesjonalny skup aut. Dlaczego warto korzystać z usług tego typu firm?

Oszczędzasz czas

Ci, którzy sprzedaż samochodu mają już za sobą, doskonale wiedzą, ile czasu to zajmuje. Stworzenie treści ogłoszenia, zrobienie zdjęć samochodu i dodanie oferty na kilku lokalnych portalach to dopiero początek. Musisz doliczyć do tego również czas, który spędzisz na rozmowach telefonicznych z potencjalnymi kupcami oraz spotkaniach. A te, jak wiadomo, czasami lubią się przedłużać. Setki pytań, na które musisz odpowiadać jak na spowiedzi, kończą się zwykle krótkim: „Aaa, to ja się jeszcze zastanowię”. I w wielu przypadkach niestety właśnie w tym miejscu kontakt z potencjalnym kupcem się urywa. Czekasz na jakiś znak, połączenie, ale nic. Później kolejny telefon od zainteresowanego, ale znów kończy się tak samo.

Dlaczego więc nie skorzystać usług firmy, która załatwi wszystko od ręki? Profesjonalny skup aut zajmie się wszystkim od początku do końca. Nie tylko przyjedzie na miejsce, ale też wyceni wartość samochodu, załatwi wszelkie formalności, a pieniądze płaci w gotówce od ręki.

Dostajesz dobrą cenę

Skupy samochodów różnią się od komisów przede wszystkim tym, że zależy im na zadowoleniu klienta. Właściciele komisów przeważnie myślą jedynie o zysku. Wszelkie formalności  załatwia się tam w ciągu kilku, a nawet kilkunastu dni, a pieniądze otrzymuje się dopiero wtedy, gdy kolejny nabywca kupi nasze auto. Pieniądze, które niekoniecznie nas zadowolą. Bo komisy niejednokrotnie biorą duże prowizje i obniżają cenę auta, byle się tylko go pozbyć.

W skupie samochodów taka transakcja wygląda nieco inaczej. Nad wszystkim czuwają profesjonalni rzeczoznawcy, którzy na podstawie typu, modelu, wieku, przebiegu i stanu technicznego auta robią rzetelną wycenę samochodu. Wycena oczywiście jest bezpłatna. Bardzo często skupy pobierają niską lub zerową prowizję, a auto odkupują w cenie niedużo niższej niż rynkowa. Firmy, które skupują auta robią wszystko, by warunki transakcji były opłacalne dla obu stron.

Wygoda przede wszystkim

Zwykle jeśli decydujemy się sprzedać auto i wystawić ogłoszenie, staramy się zrobić wszystko, by wyglądało ono jak najlepiej. Czyścimy tapicerkę i naprawiamy drobne usterki, by uniknąć sytuacji, w której potencjalny klient narzeka na brud czy nieprzyjemny zapach. Skup aut to chyba jedyny klient, który nigdy nie marudzi. Samochód możemy oddać w takim stanie, w jakim był do tej pory. Nawet, jeśli auto jest powypadkowe. Nie musimy zajmować się czyszczeniem czy naprawą, bo tym zajmą się już pracownicy firmy. Nie musimy też tłumaczyć się i odpowiadać na podchwytliwe pytania mechaników, którzy docierają na spotkania z klientami, byle tylko obniżyć cenę auta.

Jeśli więc zależy Ci na czasie, bezpieczeństwie transakcji oraz minimum formalności, profesjonalny skup aut może być rozwiązaniem Twojego problemu. Dzięki niemu w szybkim czasie sprzedasz samochód za rozsądną cenę i unikniesz konfrontacji z marudnymi klientami.

Dodaj komentarz