Welcome to Our Website

Jak uniknąć kolejek przy zmianie opon samochodowych?

Czeka Cię zmiana opon samochodowych, ale odwlekasz ją w czasie zniechęcony staniem w długich kolejkach do warsztatu? Nie chcesz tracić swojego cennego czasu na czekaniu na swoją kolej? Myślisz o tym, ile rzeczy mógłbyś zrobić w tym czasie? Ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiadamy w nim, jak skutecznie możesz zmienić opony bez niepotrzebnych nerwów i marnowania czasu.

Kiedy zmieniać opony?

Nim przejdziemy do kolejek właścicieli samochodów, oczekujących w warsztatach na zmianę opon, poświęcimy jeszcze trochę uwagi bardzo ważnej sprawie, jaką jest właściwy czas wymiany opon. A zatem, kiedy należy zmienić opony z letnich na zimowe?

Aby udzielić Wam rzetelnej odpowiedzi, poprosiliśmy o opinię eksperta, naszego rozmówcę z Toyota Centrum WrocławW kwestii czasu zmiany opon, warto trzymać się zasad, określonych przez producentów opon. Ci zaś przyjmują, że graniczną temperaturą, jaka może umownie rozdzielać stosowanie bieżników zimowych od bieżników letnich jest średniodobowa temperatura powietrza, osiągająca wartość powyżej 7°C. A więc dla naszych opon zima zaczyna się już przy 7°C. Nie bagatelizujmy tej zasady, zmiana opon letnich na zimowe jest bowiem konieczna ze względów bezpieczeństwa. Skuteczność opon letnich jest zdecydowanie mniejsza od skuteczności opon zimowych. Nawet jeśli zima jest łagodna, nawet jeśli nie występują opady śniegu, nawierzchnia jezdni jest zawsze zimna.

Opony zimowe produkowane są z innej mieszanki gumy aniżeli ma to miejsce w przypadku opon letnich. W związku z tym stopień elastyczności opon zimowych podczas niskich temperatur jest znacznie wyższy od stopnia elastyczności opon letnich. To zaś gwarantuje zachowanie przez opony zimowe dobrej przyczepności nawet na suchej nawierzchni jezdni.

Pamiętajmy o tym każdego roku. Tutaj chodzi bowiem o wartość najwyższą, a mianowicie o bezpieczeństwo nasze i naszych pasażerów, o nasze zdrowie i życie.

Jak skutecznie uniknąć kolejek przy zmianie opon?

Aby skutecznie ominąć „korki” w warsztatach samochodowych warto skorzystać z internetowych zapisów na wymianę opon. Na czym polega to rozwiązanie? Otóż nie ma nic prostszego i bardziej wygodnego. Żeby się zapisać, potrzebujesz komputera z dostępem do internetu oraz kilku minut. Po wypełnieniu i wysłaniu krótkiego formularza, pozostaje Ci jedynie czekać na kontakt zwrotny z serwisu i ustalenie dogodnego dla Ciebie terminu. Jeśli wybierzesz profesjonalny serwis, nie musisz się obawiać, że Twoje oczekiwania na wymianę opon będą trwały aż do wiosny. W profesjonalnym serwisie obsługa klienta przebiega bowiem szybko i sprawnie. Nie musisz także obawiać się o to, że za profesjonalne usługi będziesz musiał dużo więcej zapłacić.

Dodaj komentarz