Welcome to Our Website

Kontrolka „check engine”? Udaj się na diagnostykę komputerową samochodu

Z biegiem czasu każda rzecz ma prawo się popsuć. Podobnie jest z samochodem. Podczas codziennej jazdy mogą pojawić się problemy, których na pierwszy rzut oka nie będziemy w stanie sami rozwiązać. Aby móc je poznać i się ich pozbyć, warto jechać do warsztatu na diagnostykę komputerową.

Kiedy do diagnosty

W trakcie jazdy samochodem możemy usłyszeć charakterystyczny dźwięk wydobywający się z komputera pokładowego, jak również zauważyć komunikaty pojawiające się na wyświetlaczu na desce rozdzielczej, które informują np. o konieczności uzupełnienia płynu do spryskiwaczy, płynu chłodniczego czy też o spaleniu żarówki. W takich sytuacjach, gdy wiemy co jest nie tak, możemy szybko zadziałać. Ale kiedy zaświeci się kontrolka „check engine”, to tylko diagnosta w warsztacie samochodowym http://www.impwar.pl/ będzie mógł sprawdzić przyczynę jej pojawienia się. Dlatego nie warto z tym zwlekać, bo nie wiadomo co dzieje się z naszym samochodem.

Sposób wykrywania nieprawidłowości

Samochody wyposażone są w komputery wewnętrzne, które odpowiadają za sterowanie silnikiem i  podzespołami. Komputery posiadają specjalnie zaprogramowane układy diagnostyczne, które nadzorują zakres pracy wszystkich czujników i podzespołów. Jeśli jakiś parametr odbiega od określonych/dozwolonych norm, to zadaniem komputera pokładowego jest zapisanie właściwego kodu błędu w swojej pamięci. Dzięki tym zapisom możliwe jest szybsze i łatwiejsze zlokalizowanie usterki.

Aby rozszyfrować nieprawidłowość, diagnosta podłącza do komputera sterującego samochodem profesjonalny interfejs diagnostyczny.

Co można wykryć

Dzięki podłączeniu komputera diagnostycznego do samochodu można odczytać i rozpoznać kody usterek różnych elementów pojazdu (m.in. immobilizera, systemu bezpieczeństwa ABS, AIRBAG, AS lub układu paliwowego) oraz kontrolować w trakcie eksploatacji takie parametry jak temperatura czy praca silnika.

Jak widać, za pomocą diagnostyki komputerowej można szybko wykryć nieprawidłowości – bez naruszania elementów pojazdu. W przypadku pojawienia się kontrolki „check engine”  trzeba jak najszybciej udać się do warsztatu, gdyż nie wiadomo co się za nią kryje.

Dodaj komentarz