Welcome to Our Website

Nie bój się naprawiać swojego samochodu

Nie wszystkie naprawy i czynności eksploatacyjne naszego auta musimy zlecać serwisowi samochodowemu. Jeśli nie wymagają one jakiegoś specjalistycznego sprzętu, wiele z nich możemy wykonać sami.

Drobne naprawy to duże oszczędności

Jeśli mamy żyłkę majsterkowicza, na pewno poradzimy sobie z drobnymi naprawami naszego samochodu. Możemy  sporo zaoszczędzić  wymieniając na przykład samodzielnie żarówki w samochodzie, wycieraczki czy filtry. Bardziej wprawiony automobilista może także pokusić się o poważniejsze naprawy, takie jak na przykład wymiana klocków hamulcowych.

Wymiana oleju w samochodzie? 

Wymiana oleju w samochodzie to jedna z najłatwiejszych czynności przy obsłudze samochodu. Nie powinno to nastręczyć specjalnych problemów, jeśli tylko przygotujemy się do tego odpowiednio. Samochód najlepiej postawić na kanale, jeśli jednak jest to niemożliwe, musimy umieścić go na podnośniku.

Będą potrzebne też odpowiednie narzędzia, takie jak klucz nasadowy, filtr, podkładka do korka spustowego. Przygotowujemy też nowy olej i dbamy, aby ten zużyty był poddany odpowiedniej utylizacji.

Wymiana płynu chłodzącego

Podobnie będzie z wymianą płynu w chłodnicy. Nawet dla początkujących kierowców będzie to dość prosta czynność. Trzeba tylko zadbać, aby pod auto podłożyć jakieś duże naczynie. Następnie trzeba odkręcić korek wlewowy i śrubę  spustową w chłodnicy. W momencie wykonywania tych czynności zawór ogrzewania powinien być otwarty. Trzeba tez pamiętać, aby na koniec cały układ odpowietrzyć.

Wymiana klocków hamulcowych

Wymiana klocków też nie należy do bardzo skomplikowanych czynności, chociaż można go oczywiście powierzyć profesjonalnemu serwisowi http://www.impwar.pl/ .

Jeśli jednak sami mamy ochotę pomajsterkować, możemy to oczywiście zrobić, posiłkując się nieco literaturą fachową. Zaczynamy od odkręcenia śrub mocujących korpus i przy użyciu kluczy oczkowych wciskamy tłok do końca. Po wykonaniu wszystkich czynności musimy uzupełnić smar w osłonach śrub.

Dodaj komentarz