Welcome to Our Website

Opony premium: 5 powodów, by im zaufać

 

Coraz więcej kierowców decyduje się na zakup opon klasy premium do swoich samochodów. To nie tylko moda, ale również wymierne korzyścimimo że opony premium kosztują więcej od swoich budżetowych odpowiedników, potrafią zaoferować właściwości, których próżno spodziewać się po standardowym ogumieniu. Poznaj 5 cech, które odróżniają opony premium od tradycyjnych opon klasy ekonomicznej i średniej.

 

  1. Opony premiumzaawansowana konstrukcja
  2. Najtrwalsze opony na rynku
  3. Cicha i komfortowa jazda na oponach premium
  4. Bezpieczeństwo opon z wyższej półki

  5. Opony premium bardziej opłacalne niż tradycyjne?

 

Opony premiumzaawansowana konstrukcja

 

Producenci opon premium w swoim konceptach wykorzystują najlepsze jakościowo materiały, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane technologie. Konstrukcja takiej opony jest wykonana z zastosowaniem tworzyw, których nie znajdziemy w tańszych oponach budżetowych. Przekłada się to na lepszą trwałość opon premium oraz ich ponadprzeciętną skuteczność, jednocześnie znacznie zwiększając bezpieczeństwo jazdy.

 

Najtrwalsze opony na rynku

 

Zastosowanie tworzyw i mieszanek stosowanych m.in. w przemyśle kosmicznym czy zbrojeniowym sprawia, że opony premium są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż opony ze średniej półki cenowej. Dzięki temu nie tylko nie zawiodą nas na drodze, ale także pozwolą przejechać więcej kilometrów niż na tradycyjnym zestawie tańszych opon.

 

Cicha i komfortowa jazda na oponach premium

 

Opony Premium to nie tylko trwałość i wydajność. Kolejnym powodem, dla którego warto zainwestować w droższe, ale lepsze jakościowo ogumienie, jest jego cicha i komfortowa praca. Opony klasy premium gwarantują niemal bezgłośne toczenie po nawierzchni, co z pewnością doceni każdy kierowca, ceniący sobie komfort jazdy.

 

Bezpieczeństwo opon z wyższej półki

 

Skrócenie czasu i drogi hamowania, szybsza reakcja opon na ruch kierownicy, lepsza przyczepność do podłoża – producenci opon premium równie poważnie co kwestie komfortu, traktują bezpieczeństwo. Opony premium zapewniają znacznie lepsza parametry hamowania, a dzięki mniejszej podatności na zużycie, ich bieżnik wolniej traci swoją grubość, dzięki czemu właściwe parametry mogą być zachowane na dłużej.

 

Opony premium bardziej opłacalne niż tradycyjne?

 

Mimo że opony premium są droższe od swoich budżetowych odpowiedników, warto zdać sobie sprawę z faktu, że tego rodzaju rozwiązania w dłuższym okresie wychodzą taniej. Większa wytrzymałość opony to rzadsze wymiany ogumienia oraz mniej dodatkowych kosztów eksploatacyjnych. Paradoksalnie więc droższe opony w praktyce mogą okazać się bardziej opłacalne.

 

Dodaj komentarz