Teraz czas na kilka przykładów, dlaczego nauka jazdy samochodem to dobry pomysł.
Przykład 1
Uczymy się albo pracujemy z dala od miejsca zamieszkania, jesteśmy więc skazani na komunikację publiczną. Jeśli to jest to samo miasto to pół biedy, gorzej jeśli musimy codziennie dojeżdżać np. 50 kilometrów. Niby nie dużo, ale spokojnie stracimy dwie godziny na sam dojazd, pod warunkiem, że połączenie autobusowe/kolejowe jest korzystne.
Przykład 2
Inny przykład to młody chłopak, który chciałby zaimponować dziewczynie. Pojechać z nią do kina albo na dyskotekę – to oczywiste, że auto ułatwi sprawę. Nie chodzi tu o to, by pochwalić się dziewczynie super furą, ale sam fakt zaradności, umiejętności jazdy samochodem. Z pewnością będzie to lepsze od podróży autobusem.
Przykład 3
Rodzice – dla nich brak samochodu to naprawdę uciążliwa sytuacja. Nagła wizyta u lekarza, zakupy czy wyjazd na niedzielny obiad do teściów w towarzystwie małych dzieci to spore wyzwanie logistyczne.
Przykład 4
Z posiadaniem prawa jazdy łączy się wiele zawodów, jak choćby przedstawiciel handlowy (pomijając najbardziej oczywisty – kierowca). Nawet w pracy, gdzie na pierwszy rzut oka nie trzeba jeździć samochodem, pracodawcy zwracają na tę umiejętność uwagę.
Jak zdobyć prawko?
Jak zdobyć prawko? Wbrew pozorom to niełatwa sprawa. Prawda jest taka, że każdy nauczy się dobrze jeździć dopiero, kiedy wsiądzie do własnego auta. No właśnie, ale zanim to nastąpi, trzeba zdać egzamin, dla wielu jeden z najtrudniejszych i najbardziej stresujących w życiu. Oto kilka porad, które ułatwią zdanie egzaminu.
– Dobra szkoła jazdy
Z instruktorem nauki jazdy spędzimy sporo czasu przed egzaminem, i to od niego w dużej mierze zależy, jak przygotowani podejdziemy do egzaminu. Warto więc sprawdzić opinie w Internecie, popytać znajomych. Dobrze, by nasz nauczyciel był komunikatywny i potrafił przekazać swoją wiedzę, a także posiadał doświadczenie.
– Regularna jazda
To podstawa do zdania egzaminu na prawo jazdy, aby jeździć regularnie. Zbyt długie przerwy pomiędzy kolejnymi naukami mogą okazać się gwoździem do trumny. Wiele osób popełnia jeszcze gorszy błąd, i po niezdanym egzaminie nie zapisuje się od razu na następny. Zbyt długie przerwy sprawiają, że zapominamy jak jeździć, tracimy pewność siebie, płynność i pewnego rodzaju automatyzm.
– Pomoc brata, taty
To pewnie nie spodoba się instruktorom jazdy, ale warto poprosić kogoś kto ma auto, by pomógł nam w nauce. Można pojechać za miasto czy inne odludne miejsce i poćwiczyć najprostsze manewry jak zawracanie, ruszanie z ręcznego czy parkowanie. Bez stresu, i co więcej, goniącego czasu, można zyskać sporo wiedzy.
Źródło: