Welcome to Our Website

Rękawice motocyklowe do jazdy – jak wybrać najlepszy model?

Zakup rękawic motocyklowych z pozoru może wydawać się prosty – w końcu jest to bardzo drobny oraz, w porównaniu do innych części stroju i ekwipunku motocyklisty, niedrogi element. Jednak wystarczy raz sprawić sobie nieodpowiedni model, by przekonać się, jak ważny jest prawidłowy dobór rękawic. Jak wybrać najlepsze rękawice motocyklowe do swoich potrzeb?

Czy istnieją uniwersalne rękawice motocyklowe?

Wystarczy jedno spojrzenie na asortyment rękawic dobrze zaopatrzonego sklepu motocyklowego, by przekonać się, jak wiele różnorodnych modeli znajduje się na rynku. Mamy rękawice turystyczne, sportowe, offoadowe. Letnie – przewiewne i zimowe – ocieplane. Chociażby ze względu na czynnik termiczny trudno jest wybrać jeden model, który sprawdzi się w każdych warunkach i przez cały rok. Można więc przyjąć, że uniwersalny model nie istnieje. Rękawice motocyklowe z Moto-Tour to modele dostępne dostępne w szerokiej ofercie, dzięki którym każdy motocyklista może znaleźć wzór o  wybranych właściwościach, które się sprawdzą.

Dobierz rękawice do stylu jazdy

Producenci nie bez powodu określają rękawice, używając najpopularniejszych stylów jazdy. Innymi prawami rządzi się bowiem jazda szosowa, a innymi crossowa czy enduro.

Rękawice turystyczne sprawdzają się dobrze podczas długich tras, zapewniając bezpieczeństwo oraz komfort. Zwykle mają przedłużony mankiet oraz miękką wyściółkę lub poduszki (np. żelowe) po wewnętrznej stronie dłoni – dzięki temu unikniesz odcisków. Powinny mieć solidne protektory, które pomogą uniknąć obrażeń przy ewentualnym kontakcie z asfaltem i membranę wodoodporną. Wentylacja czy wstawki antypoślizgowe to kolejne rozwiązania podnoszące wygodę w długich trasach.

Rękawice sportowe skierowane są do osób jeżdżących po torze wyścigowym. W tym przypadku liczy się maksymalna ochrona w najbardziej narażonych na uszkodzenie miejscach oraz przylegający do ciała, komfortowy krój umożliwiający zachowanie swobody ruchów. Rękawice sportowe zwykle są też wentylowane, co gwarantuje komfort w każdych warunkach termicznych.

Rękawice off-road to wybór dla miłośników mocnych wrażeń. Jazda po trudnym terenie wymaga stosowania lżejszych i bardziej elastycznych rękawic. Rękawice off-road wyposażone są ponadto w rozwiązania gwarantujące pewny chwyt i doskonałą wentylację. Jednocześnie zapewniają wysoką ochronę dłoni.

Dobierz rękawice do warunków

Nie mniej ważne jest dopasowanie rękawic do warunków atmosferycznych. Pod tym względem dzielimy rękawice motocyklowe na letnie i zimowe. Te drugie zawierają wiatro- i wodoodporną membranę, zwykle składają się też z kilku ocieplanych warstw, dzięki czemu dłonie nie kostnieją i nie marzną. Na rynku znajdują się też ocieplane wkładki do rękawic, które mogą zapewnić motocykliście komfort termiczny nawet podczas najzimniejszych dni. Rękawice letnie charakteryzuje zaś lżejsza konstrukcja i wykorzystanie różnego typu sposobów wentylacji. Najlepiej wybrać jedne rękawice, które sprawdzą się zimą i podczas umiarkowanych temperatur oraz drugi model na lato.

Wybierając rękawice motocyklowe, warto zawsze zwrócić uwagę na:

  • obecność membrany wodoodpornej,
  • długość mankietów (długie rękawice są bardziej uniwersalne i zapewniają lepszą ochronę, krótkie mogą być wygodniejsze, szczególnie latem),
  • protektory,
  • obecność wstawek antypoślizgowych,
  • materiał, z jakiego są wykonane (skóra naturalna, syntetyczna, tekstylia),
  • zakres temperatur, w jakich mogą być stosowane.

Ponad wszystko ważny jest komfort użytkownika, dlatego zawsze wybieraj rękawice motocyklowe, w których jest Ci wygodnie. W sklepie trudno przetestować wszystkie właściwości danego modelu dlatego kieruj się też wskazówkami zawartymi powyżej, a na pewno będziesz zadowolony z zakupu.

Dodaj komentarz