Welcome to Our Website

Rośnie oferta samochodów hybrydowych

Samochody hybrydowe to auta, które zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak m.in. z uwagi na fakt, że są to samochody oszczędne i przyjazne środowisku. Hybrydy potrafią jednak znacznie się różnić między sobą. Jakie są różnice? Jakie auto hybrydowe kupić?

Jeśli chodzi o hybrydy samochody te różnią się między sobą m.in. stopniem wykorzystania silników elektrycznych (mikro hybrydy, łagodne hybrydy, pełne hybrydy i hybrydy typu plug-in) oraz zasadą działaniem napędu hybrydowego (hybrydy szeregowe, równoległe i szeregowo-równoległe). Coraz większy wybór tych aut w ofercie największych na świecie producentów sprawia z kolei, że istnieją różne modele samochodów hybrydowych i wiele różnorodnych marek samochodów hybrydowych.

 

Co to jest samochód hybrydowy i jakie daje korzyści?

Auta hybrydowe wyposażone są w silnik spalinowy i jeden lub kilka silników elektrycznych. Jednostki elektryczne mają za zadanie zmniejszyć zużycia paliwa i zwiększyć moc samochodu. Z tego względu hybrydy uznawane są za auta ekonomiczne i przyjazne środowisku.

Oszczędność wynikająca z posiadana hybrydy pochodzi z kilku źródeł. Po pierwsze, dzięki wsparciu silnika spalinowego silnikiem elektrycznym, można zaoszczędzić na benzynie. Zalety te dostrzegli m.in. taksówkarze, którzy używają tych aut do jazdy po mieście. To w mieście bowiem można w największym stopniu wykorzystać zalety hybryd gdyż podczas ruszania, częstego stania w korkach i przy niewielkich prędkościach pojazd porusza się jedynie z wykorzystaniem silnika elektrycznego, bez uruchomienia jednostki spalinowej. Ponadto, dzięki systemowi odzyskiwania energii z hamowania hybrydy nie potrzebują ładowania energii z zewnętrznego źródła, choć jest to możliwe w hybrydach typu plug-in.

Ekonomiczny charakter tych aut wynika także z ich budowy. Z uwagi na swoją uproszczoną konstrukcję, hybrydy nie posiadają takich części jak alternator czy rozrusznik przez co są tańsze w serwisowaniu niż auta z tradycyjnym silnikiem spalinowym czy samochody z silnikiem diesla. Ponadto, mechanizm odzyskiwania energii podczas hamowania ma korzystny wpływ na trwałość hamulców, które w hybrydach mogą być używane znacznie dłużej. To wszystko sprawia, że samochody hybrydowe zajmują najwyższe miejsca w rankingach niezawodności.

Najnowsze auta, samochody hybrydowe 2018, różnią się między sobą także z uwagi na coraz większą ofertę producentów. Warto pamiętać, że to nie tylko nieduże, miejskie lub sportowe samochody, ale także ekskluzywne limuzyny i rodzinne auta typu kombi. Chcesz wiedzieć więcej na temat aut hybrydowych? Wejdź na stronę https://motoryzacja.interia.pl/artykul-sponsorowany/news-czym-samochody-hybrydowe-roznia-sie-miedzy-soba,nId,2639050

Dodaj komentarz